Sprawozdania z działalności - 2006 r.

Sprawozdanie z działalności merytorycznej stowarzyszenia Liga Kobiet Nieobojętnych za rok 2006

Styczeń

Wystawa fotografii artystycznej „Kobiety Bytomia. Portret nieobojętny” w CH Plejada.

I Bal Bytomianek, uroczyste zakończenie rocznego projektu BYTOMIANKA ROKU. podczas balu zostały wręczone tytuł i statuetka BYTOMIANKA ROKU 2005 pani Ludmile Jamie. Odbył się w sali balowej restauracji „Myśliwska”. Bawiło się na nim 180 osób. Gośćmi specjalnymi byli: Ewa Wachowicz, Joanna Pierzak i Paweł Orleański – aktorzy z Warszawy. Odbyła się aukcja dzieł sztuki wykonanych w galerii Stalowe Anioły. Pieniądze przekazano Fundacji "Iskierka" prowadzonej przez Jolantę Czernicką - Bytomiankę Października 2005.
 
Luty
20.02.2006
Koncert charytatywny poświęcony ofiarom tragedii budowlanej hali MTK w Chorzowie „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…” odbył się w Operze Śląskiej w Bytomiu. Koncert narodził się z pomysłu bytomianki – Doroty Pomykały, która do uczestnictwa zaprosiła wielu wspaniałych artystów. LKN była współorganizatorem tego Koncertu. Zebrana kwota z cegiełek: 10.310 zł została przeznaczona na stypendium edukacyjne dla Łukasza Bartosika, 10-cio letniego syna Tadeusz Bartosika, policjanta z Bytomia, który zginął śmiercią bohaterską na służbie, ratując życie innych. Liga wpłaca /od marca 2006r./ co miesiąc na konto Bożeny Bartosik kwotę 300 zł.

Kwiecień
Wystawa fotografii artystycznej „Kobiety Bytomia. Portret nieobojętny” zaproszona i prezentowana od 5 do 30 kwietnia 2006 r. w WOK w Godowie przy ul. 1Maja 93. Reportaż z tej wyjazdowej prezentacji zamieszczono na ligowej stronie internetowej.
 
Maj
Wystawa fotografii artystycznej ”Kobiety Bytomia. Portret nieobojętny” prezentowana od 8 do 30 maja 2006 w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu przy ul. Ogrodowej 22. Podróże wystawy odbyły się dzięki współpracy z panem Krzysztofem Łapką.
 
Czerwiec
8.06.2006
Uroczystość wręczenia tytułu BYTOMIANKA WIOSNY 2006 pani Dorocie Pomykale odbyła się w Sali Koncertowej Muzeum Górnośląskiego. W części artystycznej wystąpił bigband Państwowej Szkoły Muzycznej w Bytomiu oraz dzieci z Domu Dziecka nr 3 w Bytomiu- Stolarzowicach.
 
Lipiec


Wrzesień
Wręczenie tytułu BYTOMIANKA LATA 2006 pani Izabeli Kot, bytomiance, która dziewięć lat temu wraz z mężem założyła rodzinę zastępczą i obecnie opiekuje się 6 dzieci niepełnosprawnych umysłowo i fizycznie. Uroczystość odbyła się w Państwowych Szkołach Budownictwa w Bytomiu.
W części artystycznej zagrała Szkolna Orkiestra Dęta, wystąpiły też dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Bytomiu.  

Październik

 

 
Grudzień