Warning: include(ie6warning.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /kobiety-bytom/templates/as002031/index.php on line 42

Warning: include(ie6warning.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /kobiety-bytom/templates/as002031/index.php on line 42

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'ie6warning.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php53/lib/pear') in /kobiety-bytom/templates/as002031/index.php on line 42

Byłyśmy aktywne w 2011 r.

28.12.2011 r. - wywiad dla Telewizji Sfera - program poświęcony tradycjom sylwestrowym

18.11.2011 r. - eliminacje do "Szlachetnej Paczki"  w MDK nr 1

8.12.2011 r. -  Mikołaj w Szpitalu - otwarcie biblioteczki

25.11.2011 r. - finał "Szlachetnej Paczki" w CH Agora

MALOWANIE ŁAWECZKI W CH AGORA   -   15.07.2011   

W piątkowe deszczowe popołudnie w CH Agora spotkali się przedstawiciele organizacji pozarządowych, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do wspólnego malowania ławeczek. W spotkaniu wzięli udział między innymi przedstawiciele: Polonii Bytom, Bytom Energia Kultury, osoby prywatne, a także członkinie stowarzyszenia Liga Kobiet Nieobojętnych.

Ton naszemu malowaniu ławeczki nadały artystka fotografik Veroniq Zafon, i pani Renia pracownica kwiaciarni Stokrotka. Na naszej ławeczce oczywiście motywem wiodącym były białe margaretki na zielonym tle, a na oparciu ławeczki znalazło się nawet logo Ligi. Jak ławeczki wyszły nam i innym można zobaczyć w galerii pt. Malowanie ławeczek w CH Agora.(jk)


WARSZTATY ARTYSTYCZNE   -    11.05.2011

W środowe popołudnie odbyły się  zorganizowane przez LKN w galerii Stalowe Anioły nieodpłatne warsztaty artystyczne. Celem warsztatów było obudzenie w członkiniach Ligi drzemiących  pokładów twórczej energii. Dzięki warsztatom  powstały piękne kwiaty, które "zakwitły" na VII prezentacji Organizacji Pozarządowych w CH Agora. Było to pierwsze z wielu spotkań poświęconych naszym "margaretkom", które - jak się później okazało - podbiły serca bytomian.


TO BYŁO NIEZWYKŁE WYDARZENIE!    -     15.04.2011 - Koncert Zespołu DŻEM
 
15.04.2011 roku, godz.19.00.  Sala BCK wypełniona po brzegi, balkon pełen widzów, a i stojące miejsca "zajęte". Na koncertach takiego zespołu jak "Dżem" publiczność zawsze stawia się w nadkompletach. I tak już  ... od ponad 30 lat.
 
Tym razem zagrali w Bytomiu, dla bytomskiej publiczności, ale przede wszystkim dla Marka Wańka i jego Rodziny. Kto był, ten wie, ile wzruszeń przyniósł ten wieczór. Marek od pół roku zdrowiał w przyspieszonym tempie, żeby tylko osobiście podziękować ze sceny zespołowi, publiczności i wszystkim tym, którzy mu pomagają odpierać chorobę.  "W życiu piękne są tylko chwile", ale dla takich chwil warto żyć, warto pomagać, warto coś więcej robić dla drugiego człowieka. Oby takich chwil było sporo i oby często były naszym udziałem.
Liga miała tę wspaniałą przyjemność, że była współorganizatorem tego niezwykłego wydarzenia. Za pomysł i realizację koncertu należą się szczególne podziękowania dla brata Marka - Rafała, jego kolegi z zespołu Haighway, dla żony Adriany, dla niezwykle sympatycznego managera "Dżemu" - Leszka Martinka. Liga należała do elitarnego grona sponsorów, którym jeszcze raz za ich dary dziękujemy.
 
       
STALOWY KWIAT i TŁUM GOŚCI NA WYSTAWIE W AGORZE - 31.03.2011

Veroniq Zafon to utalentowana bytomianka, już dostrzeżona i nagradzana za swoje oryginalne prace m.in. w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym Portret i Akt Kobiecy L`ESPIRT PHOTO 2009.
Podczas  wernisażu 31 marca br. odbyła się aukcja jednego ze zdjęć artystki. Pozyskane dzięki temu pieniądze zostały przekazane na rzecz Klas Aktywności Twórczej z Gimnazjum nr 1 w Bytomiu. Pozwolą sfinansować zakup materiałów plastycznych potrzebnych młodym twórcom. Cel przedsięwzięcia doceniło nasze Stowarzyszenie - Liga Kobiet Nieobojętnych i objęło patronat nad wydarzeniem.  Fotografie ilustrujące piękne kobiety w objęciach stalowych maszyn można oglądać w galerii Agora, na poziomie +3, w strefie kultury do świąt wielkanocnych.
 
Wystawa zatytułowana „Stalowy kwiat” to kobiece ciała zastygłe w tanecznej pozie skonfrontowane z twardą materią metalu. O niezwykłej sile jej oddziaływania stanowią także barwy – czerń i biel. To jednak nie wszystko. Wystawie towarzyszy nietypowa aranżacja – jak powiedziała Katarzyna Skalska z Agory Bytom. - Wielkoformatowe zdjęcia artystki, prezentujące urodę kobiecego ciała są zestawione z prawdziwymi metalowymi eksponatami. Wanna czy magiel czy zderzak kolejowy mogą zaskoczyć widzów . Kobiety pełne energii i subtelności zarazem. Piękne zdjęcia. Na wernisażu rozlosowano także albumy i kalendarze Artystki z autografami. Wszyscy, którzy wytrwali do końca zostali obdarowani wiosennymi tulipanami, które ufundowało Studio Florystyczne Stokrotka z Bytomia. Sponsorem wystawy jest PHU Olmet, a patronem medialnym Życie Bytomskie. Veroniq Zafon zajmuje się na co dzień fotografią aktu artystycznego. Jej prace niejednokrotnie pojawiały się na aukcjach charytatywnych. Jak sama mówi: “Najcenniejszą rzeczą jest dla mnie wolność tworzenia ze swojego wnętrza”.
 
Na otwarciu wernisażu prac pojawiło się bardzo wielu gości, m.in. Pani Prezydent Bytomia Halina Bieda, uznani fotograficy jak Tomasz Zakrzewski, czy bizneswoman  Ludmiła Jama-Voigt.
Na wernisażu był i mowę wygłosił utytułowany członek Związku Artystów Fotografików Andrzej Koniakowski.
 
Bal Bytomianek - Wieczór Śląski - 5.03.2011
To był wyjątkowy wieczór. W sali balowej restauracji Myśliwska przy ul. Alojzjanów odbył się Wieczór Śląski, stanowiący zakończenie cyklu spotkań Bytom Miastem Wielokulturowym. Podczas tego wieczoru nastąpiło także wręczenie tytułu Bytomianki Roku 2010 pani Elżbiecie "Basi" Sochackiej.
Wystąpił zespół KARLIK z Radzionkowa oraz pani Bożena Związek. Jak się tańczy trojaka pokazały nasze ligowe koleżanki, ubrane w piękne stroje śląskie. Elementy wystroju sali w postaci starych mebli udostępnił pan Piotr Mankiewicz. Podczas balu 3.000 zł przeznaczono na pomoc charytatywną – leczenie dwójki dzieci z Bytomia z chorobą nowotworową, podopiecznych Fundacji Iskierka.