Warning: include(ie6warning.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /kobiety-bytom/templates/as002031/index.php on line 42

Warning: include(ie6warning.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /kobiety-bytom/templates/as002031/index.php on line 42

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'ie6warning.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php53/lib/pear') in /kobiety-bytom/templates/as002031/index.php on line 42

Byłyśmy aktywne w 2012 r.

17 grudnia 2012 r. - Uroczystość wręczenia medalu i tytułu Bytomianki Zimy pani Magdalenie Goik.

Wczoraj w Biurze Organizacji Pozarządowych medal i tytuł Bytomianki Roku odebrała pani Magdalena Goik - bytomianka z wyboru, a od wczoraj także bytomianka z certyfikatem, jak o sobie powiedziała.

Wiele ciepłych słów o pani Magdalenie powiedzieli jej współpracownicy - senator Andrzej Misiołek i dyrektor Dominik Abłamowicz oraz redaktor Marcin Hałaś.

Wieczór uświetniły dwie młode poetki - Joanna Główkowska i Martha Veil. Słuchając ich poezji obecni mogli - jak to pięknie powiedziała prowadząca uroczystość nasza Wiceprezeska Krystyna Jankowiak - przeżyć jedną z niewielu chwil w roku, kiedy przestajemy gdzieś biec, dokądś zmierzać, możemy się zatrzymać, by kontemplować sztukę, zauważyć, że jesteśmy tu i teraz, że życie nie wraca nigdy jakie było, że warto je przeżyć najlepiej i najpiękniej, jak umiemy.

Po części oficjalnej z udziałem przedstawicieli władz Bytomia i naszych niezawodnych przyjaciół i  sympatyków była chwila na kuluarowe rozmowy.

Piękny bukiet kwiatów ufundowało Studio Florystyczne Stokrotka, a poczęstunek przygotowały nasze ligowe koleżanki.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

8 grudnia 2012 r. w hali Na Skarpie w Bytomiu odbył się I Turniej Pamięci Andrzeja Motyki. Organizatorami byli Jacek Gorczyca, Szkoła Podstawowa nr 44 oraz Liga Kobiet Nieobojętnych..

W turnieju piłkarskim grały drużyny rocznika 2002. Wygrali piłkarze ROW-u Rybnik w finale pokonując Promotor Zabrze. Trzecie miejsce zajęli młodzi piłkarze Szombierek Bytom. Swój mecz zagrali pierwszoklasiści SP 44 i SP 45, wszyscy otrzymali pamiątkowe medale. Po nich mecz grali ich rodzice.

Mecz pokazowy rozegrała drużyna Jacka Gorczycy z Szombierkami Bytom. Z Jackiem Gorczycą zagrali: Janusz Jojko, Adam Szaja, Jan Furtok, Jacek Kowalczyk, Jan Motyka, Sławomir Witek, Piotr Kupicha, Grzegorz Proksa, Przemysław Pitry i Mariusz Śrutwa. W drużynie Szombierek zagrali m.in. byli piłkarze GKS-u Katowice: Andrzej Wiśniewski, Hubert Jaromin, Marek Kubisz, Krzysztof Gajtkowski.

Po pełnym wrażeń dniu była jeszcze okazja do wymiany wrażeń  przy poczęstunku przygotowanym przez naszą koleżankę ligową Danusię Przybyszewską.

ZAPROSZENIE
Wszystkich obecnych i przyszłych, małych i dużych miłośników sportu serdecznie zapraszamy 8 grudnia (sobota) do hali "Na Skarpie" w Bytomiu - Szombierkach na imprezę kulturalną - sportową, dedykowaną pamięci Andrzeja Motyki, byłego wieloletniego zawodnika, a potem trenera Szombierek Bytom. Szczegóły na plakacie.

%.12.20125

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

5.12.2012 r.

5 grudnia o godz. 17.00 w Galerii na Poziomie w Centrum Handlowym Agora odbyła się uroczystość wręczenia nagrody Bytomskiego Anioła Wolontariatu. Nagroda przyznawana jest w mieście od 7 lat przez przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz osoby reprezentujące Urząd Miasta. Anioł jest jeden, ale wyróżnia się tego wieczoru wyjątkowych ludzi, dla których najważniejszą wartością jest pomaganie innym, praca społeczna, charytatywna, niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.

Jest nam ogromnie miło, bowiem wśród 20 osób wyróżnionych znalazła się Prezeska Stowarzyszenia Liga Kobiet Nieobojetnych - Anna Kowolik!

Naszej Pani Prezes serdecznie gratulujemy!

Był to sympatyczny wieczór, którego atrakcją artystyczną okazał się występ Wojskowej Orkiestry Sił Powietrznych z Bytomia pod dyrekcją Pawła Szczota. Należy dodać, iż muzycy w mundurach wystąpili - jak na charakter uroczystości przystało - całkowicie charytatywnie. Wśród gości na widowni znajdowali się m.in. przedstawiciele wielu bytomskich organizacji pozarządowych, wolontariusze, bytomscy radni, reprezentanci świata kultury bytomskiej oraz Pani Prezydent Aneta Latacz. Goście wybrali także najlepsze zdjęcie wolontaryjne spośród fotografii zgłoszonych do konkursu i na wystawę o tej tematyce.

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

16.XI.2012 - Uroczystość wręczenia medalu i tytułu Bytomianki Jesieni 2012 pani Marcie Król.

Tego dnia w Sali Koncertowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F.Chopina w Bytomiu odbyła się uroczystość wręczenia medalu i tytułu Bytomianki Jesieni 2012 r. pani Marcie Król. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta, różnych środowisk związanych z laureatką oraz zaproszeni goście.

Wyraźnie wzruszona młoda piosenkarka dziękowała za wyróżnienie. Wiele ciepłych słów pod jej adresem padło z ust dyrektora Chorzowskiego Centrum Kultury.

Uroczystość swoim występem uświetnili uczniowie Szkoły Muzycznej. 

18 i 19.X.2012 r.

Zajęcia warsztatowe Street art nowoczesną sztuką ulicy oraz Język ożywia miasto rozpoczęły projekt interdyscyplinarny Graffiti to nie wandalizm, to sztuka adresowany do uczniów bytomskich szkół. Pomysłodawcą i koordynatorem przedsięwzięcia jest SP45 oraz TS „Szombierki” przy współpracy z PSB w Bytomiu i Bytomskim Ośrodkiem Edukacji. 18 i 19 października miała miejsce druga odsłona projektu. Młodzież 25 bytomskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych ożywiła malunkami ogrodzenie przy stadionie GKS Szombierki. Wśród nich znalazło się też nasze logo.

 VIII Urodziny Ligi Kobiet Nieobojętnych

To były piękne dni…..

Tak, to były niezapomniane dwa dni. 12 i 13 października Liga Kobiet Nieobojętnych świętowała swoje VIII Urodziny.

 Spędziłyśmy je w jednym z najstarszych i chyba najpiękniejszych miast Polski – we Wrocławiu..

Najpierw było zwiedzanie – kto do tej pory nie widział Auli Leopoldyńskiej musi to nadrobić. Ta największa i najbardziej reprezentacyjna część głównego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego, to cenny i unikatowy zabytek świecki późnego baroku.

Przepiękna panorama miasta oglądana z tarasu widokowego (dawne Obserwatorium Astronomiczne) Wieży Matematycznej ponad Schodami Cesarskimi. Tuż obok barokowy, przepiękny Kościół Imienia Jezus, wzniesiony w miejscu dawnego zamku cesarskiego.

Nie sposób wymienić wszystkiego, co było warte obejrzenia i też wszystkiego zobaczyć się nie dało. Co chwilę zatrzymywały nas kolejne cuda architektury. Co chwilę słychać było – „a popatrz na to, a spójrz tam”….

Była pyszna kawa w licznych kawiarenkach na powietrzu, a jakie ciastka!!!

Wieczorem coś dla ducha. W gmachu Opery Wrocławskiej miałyśmy okazję obejrzeć spektakl baletowy „Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego, a potem w uroczej restauracji wzniosłyśmy toast za swoje VIII Urodziny.

Rano znów zwiedzanie – Ostrów Tumski, urocze, wrocławskie uliczki, wszechobecne wrocławskie krasnale, pomnik zwierząt rzeźnych, wywołujący piski zachwytu nie tylko dzieci…... W samo południe Opera otworzyła przed zainteresowanymi swoje zakamarki - gościem wydarzenia była wybitna kostiumolog Małgorzata Słoniowska, obchodząca w tym roku 25. lecie pracy artystycznej i w tym spotkaniu miałyśmy przyjemność uczestniczyć.

Ale niestety – wszystko, co dobre szybko się kończy, więc już po południu trzeba było wracać.

Na szczęście za rok znowu urodziny!!!!!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 


 We wrześniu uczestniczyłyśmy:

w sympozjum oraz wystawie w Muzeum Górnośląskim „Utracone nadzieje. Ludność żydowska
w województwie śląskim/katowickim w latach 1945-1970 - 6.09.2012 r.

w wystawie „Marsz, Marsz Polonio” - 11.09.2012 r.

w imprezie Polskiej Akcji Humanitarnej na Rynku w Bytomiu - przedsięwzięcie naszej Bytomianki pani Anny Dziadek - 7.09.2012 r.

w spotkaniu z wicemarszałek Sejmu Panią Wandą Nowicką w Bytomiu - 10.09.2012 r.

w otwarciu Sali Koncertowej im. Gerwazego Gorczyckiego w Muzeum Górnośląskim (otwarcie oficjalne - po odrestaurowaniu sali) – 11.09.2012 r.

w spotkaniu z Panią Elżbietą Bieńkowską – Ministrem ds. Rozwoju Regionalnego, Senatorem RP - 22.09.2012 r. (Stara Piekarnia Bytom)

Miło nam ponadto powiadomić, że złożona przez Ligę Kobiet Nieobojętnych rekomendacja dla pani Izabelli Kuhnel-Wójcik do nagrody Prezydenta Miasta Bytomia w dziedzinie kultury „Muza 2012” zaowocowała przyznaniem jej tej nagrody. Zostanie ona wręczona laureatce podczas uroczystości 20 października br. w Bytomskim Centrum Kultury.

ZAPROSZENIA:

 Muzeum Górnośląskie serdecznie zaprasza na wykład o sztuce prowadzony przez historyka sztuki Agnieszkę Bartków - tym razem w nowej formule.

Na pierwszym po wakacjach spotkaniu poznają Państwo historię tworzenia i zbiory jednej z najcenniejszych kolekcji prywatnych Thyssenów - Bornemiszów.

 Termin: 26 września 2012, godz. 16.30

 Prowadzi: Agnieszka Bartków

 Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, świetlica, gmach główny, wstęp wolny

 Szczegóły na stronie MGB:

http://ww.muzeum.bytom.pl/strona-glowna/736-thyssenowie-bornemiszowie -----------------------------------------------------------------------------------

 Serdecznie zapraszam w najbliższą środę do Muzeum Górnośląskiego na spotkanie „Ta nasza śląsko godka” z cyklu "Rozbieranie Śląska".

 Termin: 26 września 2012, godz. 18.00

 Prowadzi: red. Jerzy Ciurlok

 Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, Sala Gorczyckiego, ul. W. Korfantego 34

 Partner medialny: Sfera TV

 Szczegóły na stronie MGB:

http://ww.muzeum.bytom.pl/strona-glowna/733-ta-nasza-slasko-godka

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Polska Akcja Humanitarna i Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi

pod patronatem Urzędu Miejskiego w Bytomiu

organizują

Festiwal

Globalny Lokalnie

Festiwal Globalny Lokalnie zagości w naszym mieście już 7 września 2012roku.                                  

Zapraszamy na bytomski Rynek.

Głównym celem imprezy jest propagowanie wiedzy o problemach Krajów Południa

oraz uświadamianie Polakom zależności pomiędzy ich codziennymi wyborami

a jakością życia w tych krajach.

Czekamy na Was w godzinach 10.00 – 17.00.

 

Koncert UNIVERSE dla Szymona

Z niejakim wyprzedzeniem informujemy, że 28 pażdziernika o godzinie 18:00 w BCK odbędzie się koncert zespołu UNIVERSE. Całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony na pomoc dla Szymona. Bilety w cenie 15 zł w przedsprzedaży lub 20 zł w dniu koncertu będą do nabycia w kasie BCK. Pamiętajmy, że warto pomagać.

Przed koncertem o godzinie 17:30 zapraszamy na wernisaż fotografii Veroniq Zafon.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Stowarzyszenie 

 LIGA KOBIET NIEOBOJĘTNYCH

serdecznie zaprasza

 16 listopada 2012 r. piątek - godz. 18.00

 na uroczystość wręczenia Medalu i tytułu

 BYTOMIANKA JESIENI

 Pani Marcie KRÓL

 w Sali Koncertowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Bytomiu

 przy ul. Moniuszki 17

W części artystycznejzaprezentują się młodzi muzycy – uczniowie Szkoły

 Po uroczystości zapraszamy do Sali kameralnej na słodki poczęstunek.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kolejna duża impreza, wymagająca od nas zaangażowania, to Tydzień Filmowy na Rynku bytomskim w dniach od 26 sierpnia do 2 września. Codziennie od godziny 19:00 pod dużym namiotem będzie tam wyświetlanych 8 filmów z klasyki filmowej:  Grek Zorba, Błękitny Anioł, Bonnie and Clyde, Butch Cassidy i Sunddance Kid, Almodovar, Obywatel Kane, Lampart, Casablanca.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Dyrektor Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu dr Dominik Abłamowicz zaprasza na wernisaż wystawy Kierunek NAMIBIA 13 czerwca 2012 roku (środa) o godzinie 17:00 w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, Pl. Jana III Sobieskiego.

 

         I drugie zaproszenie, również do Muzeum Górnośląskiego na I Ogólnopolską Konferencję Kresową ZACHOWAĆ PAMIĘĆ ORGANIZACJE KRESOWE W POLSCE. Konferencja odbędzie się 15 czerwca w godzinach 10:00-16:50 i -16 czerwca w godzinach 10:00-13:30 w budynku Muzeum przy ul. Korfantego 34.

 

Organizatorami są Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, Stowarzyszenie "Wspólnota Polska", Światowy Kongres Bytomian.

 

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 30 czerwca od 10:00 do 20:00 i później – INDUSTRIADA 2012, czyli Święto Szlaków Zabytków Techniki w naszym regionie. Po raz pierwszy impreza odbędzie się równolegle z podobnym świętem w Zagłębiu Ruhry. Utworzony sześć lat temu Szlak Zabytków Techniki skupia 34 najciekawsze obiekty dziedzictwa przemysłowego. Wśród tych obiektów jest też zaprzyjaźnione z nami Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie. Tam w godzinach od 10:00 do 20:00 i jeszcze dłużej (szczegółowe informacje jutro na naszej stronie internetowej) na gości czekać będą liczne atrakcje, a my chcemy tam mieć swoje stoisko i kontynuować nasze akcje – Karin i petycja w sprawie Muzeum Górnośląskiego.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prezydent Bytomia i Opera Śląska zapraszają na VI edycję Bytomskiej Nocy Świętojańskiej - 22 i 23 czerwca 2012 r. (piątek, sobota) godz. 20.00 - na Placu Jana III Sobieskiego w Bytomiu.

Tradycja organizowania Bytomskiej Nocy Świętojańskiej wpisała się już w stały repertuar najważniejszych śląskich imprez artystycznych, stała się cyklicznym, corocznym wydarzeniem. W poprzednich latach mogliśmy oglądać: operetkę  J. Straussa „Baron cygański” (2007r.), operę St. Moniuszki „Halka” (2008 r.), operetkę I. Kalmana „Księżniczka Czardasza” oraz koncert zespołu Dżem z towarzyszeniem chóru i orkiestry Opery Śląskiej (2009 r.), operę G. Verdiego „Nabucco” (2010 r.), a w roku ubiegłym koncert „Polak – Węgier dwa bratanki” i operę St. Moniuszki „Straszny dwór”. Wierzymy, że i w tym roku to niezwykłe wydarzenie będzie się cieszyło ogromnym zainteresowaniem publiczności.

Podczas tegorocznej Bytomskiej Nocy Świętojańskiej odbędzie się koncert zespołu Myslovitz (22.06.) i plenerowe przedstawienie operetki Johanna Straussa „Zemsta nietoperza” (23.06.), w reżyserii i z choreografią Henryka Konwińskiego, w inscenizacji Feliksa Widery, z udziałem solistów, chóru, baletu i orkiestry Opery Śląskiej pod dyrekcją Tadeusza Serafina.

Koncert Myslovitz - 22 czerwca (piątek, godz. 20.00) -  to nowy rozdział historii zespołu, który w składzie: Wojciech Powaga, Jacek Kuderski, Wojciech Kuderski, Przemysław  Myszor i nowy wokalista - Michał Kowalonek z zespołu Snowman,  zagra największe przeboje oraz parę nowych kompozycji. Zespół intensywnie przygotowuje się do sezonu koncertowego, a także do produkcji nowej płyty. Większość piosenek jest już nagranych, powstają teksty oraz różne „dogrywki". Mieszkańcy Bytomia oraz wszyscy uczestnicy Bytomskiej Nocy Świętojańskiej będą mieli wyjątkową okazję, jako jedni z pierwszych usłyszeć zespół Myslovitz w nowej odsłonie.

Drugiego dnia – w sobotę 23 czerwca o godz. 20.00 - zostanie zaprezentowana operetka Johanna Straussa – „Zemsta nietoperza”, przedstawienie urzekające barwnością scen, dowcipem dialogów i niewyczerpanym „szampańskim humorem”.  Operetka „króla walca” to wspaniała komedia muzyczna, w której króluje szampan i wiedeński walc. Rewia operetkowych przebojów, rewelacyjna uwertura, słynna aria Adeli, czardasz Rozalindy, błyskotliwy urok postaci oraz mnóstwo zabawnych dialogów  w mistrzowskim tłumaczeniu Juliana Tuwima sprawią, że wieczór ten na długo pozostanie w pamięci widzów, a melodie straussowskie będą same się nucić zaraz po zakończonym przedstawieniu. Zapowiada się kolejna noc pełna radości i artystycznych doznań!

Tegoroczna Noc Świętojańska  - impreza z roku na rok ciesząca się coraz większą popularnością - zapowiada się naprawdę wyjątkowo. Wśród wielu atrakcji, także te dwie, o których mowa powyżej. Mamy nadzieję, że imprezy zgromadzą tłumy bytomian, więc będzie to doskonała okazja, by kontynuować zbiórkę pieniędzy na „akcję Karin”.

-

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

20.06.2012 - Uroczystość wręczenia tytułu i medalu Bytomianki Lata 2012 pani Bożenie Malik.

W minioną środę w siedzibie Centrum Interwencji Kryzysowej i Przeciwdziałania Uzależnieniom odbyła się uroczystość wręczenia medalu i tytułu Bytomianki Lata 2012 pani Bożenie Malik, od wielu lat dyrektorce tej instytucji. Osobie niezwykłej, wyjątkowej, która - wierna swojej  zasadzie, że największym złem jest tolerowanie krzywdy - robi wszystko, aby aby przed  krzywdą i przemocą chronić  słabszych - maltretowane kobiety, krzywdzone dzieci. Prowadzony przez nią ośrodek i wdrażane w nim programy są wzorem dla innych tego typu placówek w całym kraju.

Po przywitaniu licznie zgromadzonych gości, przedstawicieli różnych środowisk, wystąpli młodzi artyści Teatru Otwartego, działającego przy Gimnazjum nr 15, prowadzonego przez panią Ilonę Jagodę. W mądrym, zmuszającym do refleksji  monodramie Marzenia wystąpiła Karolina Cydzik. W skeczu Stefanii Grodzieńskiej wystąpili Karolina Cydzik i Patryk Moliński, który potem brawurowo wcielił się w rolę komentatora sportowego. Na gitarze grał Jacek Halczok, a w całym spektaklu towarzyszyły uczennice  III klasy teatralno-filmowej. Występ młodych artystów wzbudził podziw i entuzjazm zebranych. Z pewnością jeszcze nieraz o nich usłyszymy.

Następnie pani Bożena Malik przedstawiła krótko historię prowadzonego przez nią Centrum - od zwykłej Izby Wytrzeźwień w roku 1994 zaczynając, na bieżących osiągnięciach kończąc.

Wzruszeniom i gratulacjom nie było końca.

Piękny bukiet kwiatów przygotowała kwiaciarnia Stokrotka, a pyszne ciasto ufundowała Cukiernia Jerszy.

 

23.05.2012 - Uroczystość wręczenia tytułu i medalu Bytomianki Wiosny pani Sylwii Frątczak.

Wczoraj w siedzibie Towarzystwa Sportowego Szombierki  przy ul. Modrzewskiego 3 w Bytomiu (Stadion GKS Szombierki) odbyła się miła uroczystość wręczenia medalu i tytułu Bytomianki Wiosny Pani Sylwii Frątczak.

Goście mieli okazję - niektórzy pierwszy raz w życiu - zobaczyć pokaz gry w rugby w wykonaniu młodych podopiecznych Rugby Klubu Czarni Bytom. Laureatce gratulacje składali przedstawiciele władz miasta, samorządu, organizacji pozarządowych oraz przyjaciele i znajomi.

21.05.2012 - Noc Muzeów już za nami.

Nie ma krzty przesady w stwierdzeniu, że tłumy mieszkańców Bytomia w sobotni wieczór podczas Nocy Muzeów odwiedziły Muzeum Górnośląskie.

Zainteresowaniem cieszyły się nie tylko udostępnione zbiory, pozawystawowe atrakcje, ale także nasza inicjatywa zbierania podpisów pod listem do władz województwa śląskiego, wyrażającym sprzeciw wobec planów połączenia "naszego" Muzeum Górnośląskiego z Muzeum Śląskim w Katowicach.

Naszą petycję podpisało ponad 500 osób, a akcja dalej trwa. Czy władze wezmą ją pod uwagę? Zobaczymy.

 

NOC MUZEÓW - 19 maja

Zdarza się kilka nocy w roku, kiedy nie warto spać. Do jednej z nich niewątpliwie należy Noc Muzeów. W tym roku już w najbliższą sobotę 19 maja. Dla bytomian jest jeszcze jeden powód, dla którego warto, a nawet trzeba tej nocy odwiedzić nasze Muzeum.

Członkinie Ligi Kobiet Nieobojętnych podczas tej nocy będą zbierać podpisy pod sprzeciwem w sprawie "połączenia" naszego Muzeum z Muzeum Śląskim w Katowicach i przeniesienia części zbiorów do Katowic. Wszyscy wiemy, że  de facto oznacza sprowadzenie go roli prowincjonalnej filii i dalszą degradację  naszego Miasta.

 


 

Drogie Kobiety, Prawdziwi Mężczyźni to dla Was będzie ten wieczór.

Spotkanie "Przy Lampce"... Wina? Również!

Koncert akustyczny legendarnego zespołu Voo Voo w wyjątkowej, kameralnej oprawie.

Gość specjalny Ladies String Quartet!

     Prawdziwe święta nie znają granic czasu, dlatego w BECEKU kulminację Dnia Kobiet ogłaszamy 11 marca!
O dobry nastrój płci pięknej zadba prekursor Męskiego Grania Wojciech Waglewski wraz z zespołem.

   Podczas koncertu usłyszymy akustyczny acz nieprzewidywalny duet: Wojciech Waglewski & Mateusz Pospieszalski. Waglewski tworzy różne duety, kombinacja z Mateuszem to już układ klasyczny, dziś jednak koncertujący dość rzadko. Granie zespołowe z Karimem Martusewiczem i Michałem Bryndalem przyniesie nam akustyczne, choć równie nieprzewidywalne wykonania. Usłyszymy utwory zarówno z „żelaznego kanonu Voo Voo” m.in.: „Jak gdyby nigdy nic”, „Flota Zjednoczonych Sił”, „Otwórz mi”, „Bo Bóg dokopie”, jak i utwory instrumentalne, mniej znane – te z filmu, ze scen teatralnych, a także wystąpienia zupełnie premierowe. Dla złagodzenia pierwiastka męskiego podczas niedzielnego wieczoru zespołowi towarzyszyć będzie „Ladies String Quartet”, dzięki niemu koncert zyska niezwykle szlachetną oprawę.

     Warto wiedzieć, że 10 zł z każdego sprzedanego biletu przeznaczone zostanie na cel charytatywny, czyli rehabilitację będącego w śpiączce Szymona Szpaka.

Organizatorem koncertu jest BECEK Bytomskie Centrum Kultury i Liga Kobiet Nieobojętnych.
    
Gorąco zapraszamy! Taka dźwiękowa uczta nie zdarza się co dzień. 11 marca spotkają się z Państwem:

- Wojciech Waglewski,
- Mateusz Pospieszalski,
- Michał Bryndal,
- Karim Martusewicz,
oraz Ladies String Quartet w składzie:
- Dominika Kolszut,
- Ewa Królikowska-Mach,
- Justyna Żukowska,
- Iwona Godzik.

"Voo Voo przy Lampce"

 

14.02.2012 r. - koncert charytatywny "Z miłością w tle" w BeCeKu.

Dochód z koncertu został przeznaczony na budowę nowego budynku Katolickiego Ośrodka "Dom Nadziei" dla młodzieży wychodzącej z uzależnienia od substancji psychoaktywnych. Wśród zaproszonych gości wystąpili Krzysztof Globisz, Katarzyna Groniec, prezydent Bytomia Piotr Koj oraz plejada znanych osobistości życia publicznego Bytomia, w tym nasza prezeska Ania Kowolik.

18.02.2012 r. - Bal Bytomianek - wręczenie Statuetki Bytomianki Roku 2011 Pani Aleksandrze Herisz.

Dochód z części zaproszeń oraz z galerii przeznaczony zostanie dla 4 letniego Krzysia Tobora, chłopca z nowotworem mózgu.

14.01.2012 r. -  koncert, z którego dochód został przeznaczony na sfinansowanie operacji chorej na zespół Aperta kilkumiesięcznej Natalii w Beceku. Wystapili min. Ewa Uryga, zespół Video , Marcin Kindla, Łukasz Wierzba & Friends