Warning: include(ie6warning.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /kobiety-bytom/templates/as002031/index.php on line 42

Warning: include(ie6warning.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /kobiety-bytom/templates/as002031/index.php on line 42

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'ie6warning.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php53/lib/pear') in /kobiety-bytom/templates/as002031/index.php on line 42

Byłyśmy aktywne w 2017r.

 
 
-----------------------------------------------------------------------------------
No i mamy już 6 dzień Nowego Roku! Niech to będzie dobry, pełen radosnych dni rok!!
Dla nas zaczął się dobrze! Musimy się pochwalić! Nasza ligowa koleżankwa, długoletnia Wiceprezes Zarządu Krystyna Jankowiak-Markwica z dniem 1 stycznia br. została powołana na stanowisko dyrektora Bytomskiego Centrum Kultury BeCeK. Jesteśmy przekonane, że to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Krysiu! Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów oraz zadowolenia i satysfakcji!!!
 
Ale to nie koniec dobrych wiadomości.   Jak co roku „Dziennik Zachodni” ogłosił konkurs na Osobowość Roku 2017. Nagrodzone będą osoby, które w 2017 roku wyróżniły się szczególnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach, osiągnęły sukcesy i znacząco zasłużyły się dla swojej lokalnej społeczności. Tytuły Osobowość Roku 2017 zostaną przyznane w czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna, biznes.  Czytelnicy wybiorą laureatów osobno w miastach i powiatach województwa śląskiego głosując SMS-ami. Właśnie dowiedziałyśmy się, że kapituła Dziennika Zachodniego nominowała do tej nagrody w kategorii "działalność społeczna i charytatywna" Annę Kowolik, prezes Ligi Kobiet Nieobojętnych, nominowaną za promocję wyjątkowych bytomianek i bytomian, lokalnych artystów, społeczników i sportowców w ramach akcji "Bytomianka miesiąca". (CD.8). Aniu, gratulujemy!! Trzymamy kciuki i oczywiście telefony w dłoń!
----------------------------------------------------------------------------
Serdeczne życzenia radosnych Świąt spędzonych w gronie najbliższych,
a także zdrowia i energii na każdy dzień oraz uśmiechu i życzliwości w Nowym 2018 Roku
wszystkim Bytomiankom i Bytomianinom, przyjaciołom i sympatykom
składają członkinie Ligi Kobiet Nieobojętnych

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Teraz, kiedy emocje już trochę opadły, kilka szczegółów wczorajszej uroczystości, która była finałem realizacji projektu "Nie jesteś sam: solidarność jako sposób na europejskie wartości – festiwal wolontariatu w Bytomiu” w ramach programu „Europa dla obywateli”.

Celem tego przedsięwzięcia realizowanego w programie unijnym Partnerstwo Miast jest promocja wolontariatu, pokazanie bezinteresownych postaw ludzi, którzy na co dzień pracują w strukturach organizacji pozarządowych, bezinteresownej pracy na rzecz środowisk osób wykluczonych społecznie czy niepełnosprawnych.

"W projekt zaangażowało się wiele podmiotów, instytucji oraz stowarzyszeń, również z miast partnerskich Bytomia, czyli Recklinghausen, Ormoz i Vsetina. Jak zaznaczą organizatorzy, Biuro Organizacji Pozarządowych i Biuro Rozwoju Miasta i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego w Bytomiu, efektem projektu ma być nie tylko uhonorowanie aniołów wolontariatu, ale też integracja społeczności lokalnych z uczestnikami międzynarodowymi, wymiana dobrych praktyk oraz pozyskanie nowych członków stowarzyszeń".
Statuetka Bytomskiego Anioła Wolaontariatu wręczana była już po raz 12, natomiast po raz pierwszy wręczono również Międzynarodowego Anioła Wolontariatu, bowiem w konkursie wzięły udział także nasze miasta partnerskie.

Sala Teatru Rozbark była wypełniona po brzegi. Licznie stawili się także goście z zagranicy. Mogliśmy poznać wszystkich nominowanych do tych zaszczytnych tytułów.
Wieczór rozpoczął występ chóru Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Wrzosy Jesieni". Po części oficjalnej wystąpili młodzi artyści - pięknie zaśpiewali, wykazując się także talentem aktorskim - Daniel (jak się okazało wnuk jednej z naszych ligowych koleżanek) i Danusia, a etiuda "Zmęczone skrzydła" w wykonaniu uczniów gimnazjum nr 1 w Bytomiu wzruszyła do łez.

No a potem był czas na kuluarowe rozmowy.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uwaga! Uwaga!!!

Duma, radość, satysfakcja - te uczucia towarzyszą nam, członkiniom Ligi Kobiet Nieobojętnych - od wczoraj.

W sobotni wieczór w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK odbyło się rozstrzygnięcie konkursu i uroczystość wręczenia odznaczeń  "Bytomski" i po raz pierwszy "Międzynarodowy ANIOŁ WOLONTARIATU".
Bytomski Anioł Wolontariatu to konkurs kierowany do najbardziej aktywnych osób lub grup, które działają nieodpłatnie na rzecz mieszkańców Bytomia i ma na celu wyróżnienie wyjątkowego wolontariusza - uskrzydlonego anioła.

BYTOMSKIM ANIOŁEM WOLONTARIATU 2017 została Anna KOWOLIK -

oprócz tego, że anioł, to dodatkowo Prezes Ligi Kobiet Nieobojętnych - nasza Ania!!!!!

Jej kandydaturę zgłosiła pani Urszula Łazuka-Datko, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu.

Aniu! Serdecznie Ci gratulujemy, cieszymy się i jesteśmy z Ciebie dumne!!

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Drodzy Bytomianie, pamiętacie Szymona?? Przebywającego w śpiączce ucznia szkoły baletowej?? Szymon stale potrzebuje pomocy. Dla niego organizowany jest ten bieg. Zachęcamy do uczestnictwa!!

 

 

-------------------------------------------------------------------------------

30 września w sali baletowej Bytomskiego Centrum Kultury otwarta została wystawa prac Rity Marii Dubas.
Rita - nasza ligowa koleżanka, dla wielu przyjaciółka, ciepły, serdeczny człowiek, z zamiłowania malarka i pasjonatka fotografii. Odeszła od nas 5 lat temu. Ta wystawa jest hołdem złożonym Jej pamięci i wyrazem naszej tęsknoty.
Rita - Dama w Kapeluszu!!

Mieszkała w Bytomiu od urodzenia, tutaj się wychowała, tu pracowała zawodowo. Pasjonowała się fotografią. Jej prace były wynikiem długich wędrówek po mieście, odwiedzania z aparatem w ręku spokojnych uliczek i podwórek.

Na wernisaż przybyli przyjaciele Rity, jej rodzina oraz przedstawiciele władz miasta. W ciepłych słowach wspominały ją koleżanki z Ligi Kobiet Nieobojętnych, pani Izabella Kuchnel oraz "kolega po fachu" - artysta fotograf pan Andrzej Płochocki, (którego autorstwa sa zdjęcia w Galerii). Występ artystyczny przygotowali członkowie kółka teatralnego pod kierownictwem Danuty Szymczyk, a pięknie zaśpiewała córka naszej Prezeski Weronika Kowolik. Było serdecznie i wzruszająco.

Rito - ta wystawa jest wyrazem naszej pamięci i tęsknoty za Tobą!!!

 

 ----------------------------------------------------------------------------------------

 

 

34. Heimattreffen, czyli spotkania bytomian w Recklinghausen


Wystawa poświęcona Matce Ewie, wręczenie tytułu Bytomianki Lata 2017 roku Ruth Skaletz, a także wspólne spotkania, rozmowy oraz występy artystów z Bytomia. To tylko niektóre atrakcje 34. Heimattreffen, podczas którego spotkają się mieszkańcy partnerskich miast – Bytomia i Recklinghausen.


Wydarzenie organizowane w naszym mieście partnerskim odbywa się co dwa lata. Jego celem są nie tylko spotkania mieszkańców Bytomia i Recklinghausen, ale przede wszystkim zacieśnienie stosunków partnerskich między miastami. Kolejne, już 34. odbędzie się od 2 do 3 września. Warto dodać, że w ubiegłym roku w Biurze Promocji Bytomia miała miejsce wystawa poświęcona historii bytomskich spotkań w Recklinghausen w latach 2007-2015. Zaprezentowane na niej zdjęcia, autorstwa Karla Heinza Kordona były dowodem na to, jak ogromnym zainteresowaniem cieszą się wśród dawnych bytomian organizowane co dwa lata spotkania w Recklinghausen.

Dla mieszkańców obu miast spotkania są szansą do wspólnej rozmowy o sprawach miasta, wspomnień z dawnych lat, a także wymiany doświadczeń. Podczas 34. Heimattreffen przedstawiciele Bytomia zaprezentują wystawę o Matce Ewie przygotowaną przez Izabelę Kuehnel. Wystawa została przygotowana w wersji polskiej i była prezentowana między innymi w zeszłym roku w Oberschlesisches Landes Museum w Ratingen. Kolejnym wydarzeniem towarzyszącym imprezie będzie wręczenie tytułu „Bytomianka Lata 2017” Ruth Skaletz, bytomiance zasłużonej dla miasta, mieszkającej obecnie w Recklinghausen. Laureatka nagrody jest wieloletnim członkiem w zarządzie stowarzyszenia Bytomian - Beuthener Heimatkreis, działa społecznie w ramach utrzymania partnerstwa pomiędzy naszymi miastami, współtworząc już od 1983 roku ideę Heimattreffen i do dziś uczestniczy przy organizacji tych spotkań.

Ruth Skaletz urodziła się w Miechowicach, uczęszczała do szkoły podstawowej w Miechowicach, a następnie kontynuowała naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Bytomiu oraz w Technikum Ekonomicznym w Bytomiu, gdzie zdała maturę. W latach 1980-1990 pracowała jako tłumacz języka polskiego w Urzędzie Miejskim w Recklinghausen udzielając pomocy przesiedleńcom z Polski.

Jest też „Matką chrzestną” zespołu Piccolo.

Autor: Tomasz Sanecki

Źródło: UM Bytom

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Przed nami jeszcze parę dni lata - niestety, tylko parę - ale już w miniony weekend zakończyliśmy muzyczne lato. Juz za nami 11 koncertów, których mogliśmy wysłuchać w ramach festiwalu Muzyka Narodów - Juliusz Ursyn Niemcewicz i jego goście. Podczas niedzielnych koncertów prezentowana była muzyka z różnych stron świata. Na zakończenie festiwalu w sobotę w Amfiteatrze w Parku Miejskim wystąpił jeden z największych i najbardziej znanych polskich zespołów folklorystycznych Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. S. Hadyny , a w niedzielę na zakończenie fesstiwalu usłyszeliśmy znów Altra Volta Kwartet  oraz  pieśni neapolitańskie i najpiękniejsze arie z oper włoskich.
Każdy z koncertów gromadził liczne grono wiernych słuchaczy. Ich żywe reakcje, gromkie brawa, owacje na stojąco świadczą, że ta impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Festiwal dofinansowano ze środków Gminy Bytom oraz ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2017". (Zdjęcia autorstwa Pana Andrzeja Płochockiego i naszej koleżanki Beaty Kocyba w Galerii).

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

30 września, tj. sobotę  o godzinie 16:00 w sali baletowej Bytomskiego Centrum Kultury  (na I piętrze) odbędzie się wernisaż prac naszej ligowej koleżanki Rity Marii Dubas.

Serdecznie zapraszamy bytomian i nie tylko - tych, którzy Ją pamiętają i tych, którzy chcieliby poznać Jej prace!! Zmarła Rita Maria Dubas 

Rita Maria Dubas – bytomianka, fotografka, malarka, kobieta w kapeluszu,  pamiętająca jeszcze przedwojenny Bytom, aktywnie uczestniczyła w jego aktualnym życiu publicznym. Jej  zaangażowanie pomagało w organizacji wielu wydarzeń z zakresu kultury naszego miasta.   

Z dużą wrażliwością postrzegała świat,  jako fotograf intuicyjnie utrwalała migawką ulotny czas i  ludzi,  a także eksperymentowała  tworząc prace malarskie pełne lirycznego nastroju.

Rita zmarła 12 marca 2012 roku.

Tę mini wystawę Liga Kobiet Nieobojętnych dedykuje Ricie, naszej koleżance,  dla jej pamięci i niezwykłości trwania wśród nas.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pierwszy koncert festiwalowy już za nami. Niedzielny poranek - deszczowy i pochmurny - budził obawy organizatorów. Ale przed godziną 16.00 na prawie bezchmurnym niebie pokazało się słońce. Pogoda nie zawiodła, nie zawiodła też licznie zgormadzona publiczność.

Podczas tego inauguracyjnego koncertu zaprezentowane zostały dzieła najsłynniejszych austriackich kompozytorów, a jak wiadomo muzyka  Johanna Straussa nikogo nie pozostawia obojętnym. (Zdjęcia w Galerii)

Już w najbliższą niedzielę, 9 lipca kolejny koncert z cyklu Muzyka Narodów, a zaprezentowane zostaną dzieła twórców węgierskich. W repertuarze niedzielnego widowiska będziemy mogli posłuchać utworów Franza Lehára, Emmericha Kálmána, Béli Bartóka czy Josepha Kosmy.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Serdecznie zapraszamy Bytomian (i nie tylko) w wakacyjne niedziele do muszli koncertowej w parku.

Rusza bowiem trzecia edycja festiwalu Muzyka Narodów. W lipcowe oraz sierpniowe niedziele  o godz. 16.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego im. F. Kachla odbywać się będą kameralne koncerty wprowadzające słuchaczy w świat różnych kultur muzycznych, wizji artystycznych i miejsc na mapie podróży nie tylko Europy. Wykonawcami będą znakomici muzycy i soliści, koncertujący w  kraju i za zagranicą, z pośród których wielu pochodzi  z  regionu śląskiego,  a część  z nich swym życiorysem i działalnością artystyczną nadal związana jest z Bytomiem.

 

 

 I jeszcze jedno zaproszenie:

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Serdecznie zapraszamy i gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w

Bytomskim Charytatywnym Biegu Godności GONItwa,

który odbędzie się w bytomskim parku miejskim 27 maja br. Początek o godz. 10:00.

Dystans 5 km można przebiec, przejść z kijkami albo bez nich.

Najważniejsza jest radość uczestnictwa i bardzo ważny i szczytny cel, bo zebrane środki w całości zostaną przeznaczone na remont Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Bytomiu.

Zapisać się można na stronie zmierzmyczas.pl albo łatwiej poprzez link: http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/357/bytomski-charytatywny-bieg-godnosci-osob-niepelnosprawnych-gonitwa.html wypełniając formularz rejestracyjny i dokonując opłaty startowej w wysokości 50 zł ( za tę kwotę otrzymujemy pamiątkową koszulkę i piękny medal na mecie).

ZAPISY PRZEZ INTERNET SĄ AKTYWNE TYLKO DO 23 MAJA. Zapisać można się także w dniu biegu tj. 27 maja. Wówczas opłata wynosi 60 zł.

Oprócz biegu będzie wiele innych atrakcji, także dla najmłodszych tzw. miasteczko dziecięce, a tu: bieg dla dzieci, gry i zabawy ruchowe, malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie. Będzie można zjeść pyszne ciasto przy kawie lub herbatce, zrobić sobie zdjęcie w fotobudce czy skorzystać z kącika fizjoterapeutycznego.

 BĘDZIE SIĘ DZIAŁO! ZAPRASZAMY! I jak zwykle wierzymy w mieszkańców naszego miasta!!!!

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  

 Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark – 27 maja 2017 r. (sobota) godz. 16.00

 X METROPOLITALNE ŚWIĘTO RODZINY

„Rodzina – źródłem miłości”

 KONCERT  „BYTOMIA RODZINNE MUZYKOWANIE”

Koncert bytomskich rodzin muzykujących, tych których muzyka łączy na co dzień, od pokoleń - dzieci, rodziców, uczniów, nauczycieli, przyjaciół z okazji jubileuszowego święta rodziny w Teatrze na Rozbarku. Partnerem projektu jest Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna im. F. Chopina w Bytomiu. Autorką programu jest artystka - altowiolistka, członkini kwartetu Akademos, wiceprezes Śląskiego Towarzystwa Muzycznego -  Aleksandra Batog.  W II części koncertu wystąpią  przedstawiciele bytomskich instytucji kulturalnych i artystycznych  w programach ułożonych specjalnie z okazji X Metropolitalnego Święta Rodziny. Oprawę dla koncertu będzie stanowiła prezentacja z warsztatów „Malowania światłem i cieniem – rodzinnych warsztatów malowania piaskiem” zrealizowanych przez Muzeum Górnośląskie z okazji MŚR w Dniu Matki - 26 maja br. (piątek)  w siedzibie Muzeum w Bytomiu.

 Prowadzenie koncertu „Bytomia Rodzinne Muzykowanie” - Aleksandra Batog

W przerwie koncertu -  spotkanie  w kawiarni, słodki poczęstunek oraz prezentacja fotografii z przebiegu dotychczasowych  9 edycji MŚR  w Bytomiu. Wstęp  na koncert jest wolny. Koncert rozpocznie się o godz. 16.00.

Wszyscy uczestnicy warsztatów i koncertu otrzymają pamiątkowe dyplomy w Teatrze Rozbark.

Ciekawostką i nowością tegorocznej jubileuszowej edycji Święta i Koncertu będzie udział przedstawicieli bytomskich instytucji kultury i instytucji artystycznych w programie koncertu. Będą to bardzo oryginalne  występy muzyczne.

  RODZINNE WARSZTATY MALOWANIA PIASKIEM

będą miały miejsce w Muzeum Górnośląskim dzień wcześniej tj. dnia  26.05.2017 r.  o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 15.00, 16.00, 17.00. Wstęp jest wolny, organizatorem warsztatów jest Muzeum Górnośląskie, obowiązują  zapisy w Dziale Edukacji Muzeum (tel. 32  281 82 94 wew. 127).

Malowanie światłem i cieniem - piaskiem na podświetlanym stole w półmroku przy dźwiękach muzyki to zajęcia w przypadku których wiek i zdolności  manualne uczestników nie mają znaczenia. Takie zajęcia sprawiają przyjemność zarówno  najmłodszym uczestnikom jak i dorosłym. Tym bardziej, że prace  poszczególnych osób  na bieżąco podglądać można na dużym ekranie. W pierwszej kolejności poznawana jest technika, a potem uczestnicy kolejno malują swoje dzieła. Prace powyższe zostaną  pokazane w formie prezentacji multimedialnej na dużym ekranie podczas Koncertu Bytomia Rodzinne Muzykowanie 27 maja w Teatrze Rozbark.

 Serdecznie zapraszamy !

Strona wydarzenia: www.swieto-rodziny.pl

-------------------------------------------------------------------------------------------

Za nami już Gala, podczas której wręczone zostały tytuły Bytomianki i Bytomianina roku 2016. Do nowego właściciela trafił też Anioł Dobrego Gestu z nadzieją, że pomoże małemu Damianowi. (zdjęcia w Galerii).

 ------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Szanowni Goście! Byłoby nam bardzo miło, gdyby Państwo zechcieli wesprzeć działalność naszego stowarzyszenia, wpłacając kwotę 20,- zł gotówką przed uroczystością lub przelewem na konto nr ING Bank Śląski ING BPLPW 08 1050 1230 1000 0022 9414 0831 z dopiskiem "Na działalność statutową". Dziękujemy!!

______________________________________________________________________________________________________________________

 

KOBIET NIEOBOJĘTNYCH pragnie serdecznie podziękować wszystkim współtwórcom i uczestnikom projektu „ByJork, czyli co Bytom może mieć wspólnego z Nowym Jorkiem”. Serdecznie dziękujemy za to, że byliście Państwo z nami, stworzyliście wspaniałą, życzliwą atmosferę wspierającą młodych artystów i dzięki temu mogliśmy pomóc w kolejnym etapie walki o zdrowie Szymona Szpaka.

Wszystkim osobom zaangażowanym w przedsięwzięcie dziękujemy, a w szczególności Ani Bielak-Dworskiej i Bartkowi Dworskiemu za pomysł i mnóstwo wiary, zaangażowania oraz pracy                           w powodzenie realizacji projektu. Jesteście wspaniałymi ludźmi, fantastycznymi młodymi Artystami mieszkającymi w naszym mieście. Warto było przede wszystkim Was poznać! Ogromne podziękowania dla Przemo Łukasika – jest Pan wyjątkowym Człowiekiem i tak pięknie opowiada Pan o Nowym Jorku, ale przede wszystkim o naszym mieście Bytomiu! Dziękujemy za przybycie, chęć udziału, pasję działania
i potencjał, jaki stale widzi Pan w naszym mieście! Dziękujemy także uczestnikom części artystycznej – wokalnej i pokazu mody: Danieli Buczek, Małgorzacie Dymarczyk, Ksymenie i Poli Fajkis, Michalinie, Milence i Mai Fajkis, Magdalenie Kodrębskiej, Beacie Kowalewskiej, Dominice Malskiej, Aleksandrze Musil, Natalii Nowak, Marii Yamaguchci, Tomkowi Kołakowskiemu, Sebastianowi Stokłosie, Julii Fraczek, Zosi Knast, Ani Majer, Teresie Firlej, Wojciechowi Poprawie, Ewie Staroń i wszystkim Paniom z Centrum Inicjatyw Artystycznych we Wrocławiu: Monice Bagińskiej, Małgorzacie Ilków, Marii Jaworek, Katarzynie Lisiak, Dominice Mandreli, Joannie Potkowskiej - za wzruszający spektakl „Głosy Bliźniaczych Wież”. Podziękowania dla Anny Tomczyk i Pań ze Studia Fryzjersko - Kosmetycznego – wow, jesteście niesamowite, pełen profesjonalizm, fryzury były stylowe, cudowne, a Wasza praca kreatywna, pięknie wykonana.  Pani Urszula Klimecka i cała ekipa Mary Kay stworzona dla kobiet – dziękujemy za make up i dobre słowa. Nie byłoby tego wydarzenia, gdyby nie wsparcie innych ważnych osób, firm i instytucji – oto oni: : Andrzej Gierecki – właściciel restauracji DekaSmak w Katowicach, Agros Investment – ogólnopolska spółka  z branży finansowo-doradczej, Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark – dyrektor Adrian Lipiński, Paweł Murlik – szef techniki i oświetlenia, panie z działu obsługi widowni i wszyscy pozostali pracownicy, których zaangażowania nie jesteśmy w stanie wymienić – bardzo dziękujemy. Grupa Saternus – wiodący polski producent urządzeń na place zabaw, Osiedle Fazaniec GTB Invest Sp. z o.o. w Katowicach, Bistro Antrakt Katarzyna i Tomasz Ostrogłowa, „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców                               w Bytomiu, „Społem” Siemianowicka Spółdzielnia Spożywców                  w Siemianowicach Śląskich, Wytwórnia z Serca,  Kokardka – Stowarzyszenie na rzecz autyzmu, Fundacja „Pomóc więcej”                      i nasze koleżanki - Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych                           w Bytomiu, a także OhmOhm Studio, Martyna Bielak, Iwona Luks – Wasze wsparcie było bardzo ważne, bez tego nie dalibyśmy rady. Wszystkim , którzy przekazali przedmioty na licytację: Karol Lisowski (poszetki), Jacek Kozak, Agnieszka Krzemień (7-letnia dziewczynka                 i jej cudowny ceramiczny Jeżyk oraz Minonek!), Jan Leśniak, Dominika Malska (street art na płótnie) i raz jeszcze Ania i Bartek Dworscy, wszystkim, którzy licytowali, kupowali i rezerwowali zdjęcia Bartka, kupili cegiełki-bilety, zasilili puszki wolnymi datkami –                              w imieniu Szymona i jego mamy Kamili ogromnie i serdecznie dziękujemy. Miało to sens, bo Wy – Drodzy Państwo – nasi Goście - byliście tego wieczoru z nami.

 

Za współpracę, bezinteresowną pomoc, wsparcie przy organizacji projektu ByJORK na cel charytatywny  w dniu 10.12.2016 r., którego realizację zakończyliśmy pomyślnie i uzbieraliśmy  fundusze na dalszą rehabilitację Szymona Szpaka w wysokości razem:  14.798,93 zł (z licytacji przedmiotów 9000 zł,  z cegiełek wstępu 1861,11 zł, z prac Ani  i Bartka poza licytacją (zdjęcia i sukienki) 1700 zł, z wpłat do puszek 2237,82. zł) DZIĘKUJEMY ! Środki z licytacji i cegiełek trafiły na subkonto Szymona w LKN, natomiast wpłaty do puszek dzięki stowarzyszeniu Kokardka i Fundacji także zasilą naszego podopiecznego. DZIĘKUJEMY  za ogromne zaangażowanie, za poświęcony czas, okazane serce  i nieobojętność.  DZIĘKUJEMY za pomoc w realizacji działań
i udział w tym pięknym wydarzeniu.

 

Zarząd

Ligi Kobiet Nieobojętnych

w Bytomiu

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE