Warning: include(ie6warning.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /kobiety-bytom/templates/as002031/index.php on line 42

Warning: include(ie6warning.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /kobiety-bytom/templates/as002031/index.php on line 42

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'ie6warning.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php53/lib/pear') in /kobiety-bytom/templates/as002031/index.php on line 42

Byłyśmy aktywne w 2009 r.

17 stycznia- charytatywny Koncert Noworoczny w Operze Śląskiej z udziałem Andrzeja Dobbera.  Uzyskaną kwotę w wysokości 9.870,00 zł przekazano na rzecz  małżeństwa artystów operowych Anny i Krzysztofa Skowronków.

21 lutego- BAL BYTOMIANEK - tytuł Bytomianki Roku 2008 otrzymała Pani Barbara Kulikowska.
Gwiazdami  balu byli Maria Meyer oraz Marcin Wyrostek. W pierwszej części wystąpiła Orkiestra Wojskowa Sił Powietrznych. Bal prowadził Andrzej Chłapecki. Środki uzyskane z prowadzonej podczas balu aukcji na rzecz Wojtka Lesika w związku z jego śmiercią przekazano częściowo mamie Wojtka w kwocie 2.700,00 zł, pozostała kwota tj. 5.350,00PLN została przekazana Szymonowi Szpakowi, uczniowi Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu z przeznaczeniem na rehabilitację.

2 maja - Święto Flagi. Z inicjatywy naszej koleżanki  Zofii Kostkowskiej,  przy współudziale Urzędu Miejskiego Młodych Demokratów oraz wsparciu mieszkańców miasta,  wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych na Rynku w Bytomiu przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej Sił Powietrznych.

2 -5 maja -  udział w wystawie Rity Marii Dubas „Uroki Bytomia wspomnieniami niesione”. 

12 maja  - udział w Dniach Godności Osób Niepełnosprawnych w Bytomiu.

20 maja - uczestnictwo członkiń LKN w spotkaniu z Panią Prezydentową Jolantą Kwaśniewską oraz Panią prof. Magdaleną Środą w Galerii Kronika. Tematem spotkania był zbliżający się Kongres Kobiet w Warszawie.

20 czerwca - I spotkanie „Bytom i Anek” czyli zjazd kobiet o imieniu ANNA, JoANNA, ZuzANNA, Marianna, zorganizowane we współpracy z Urzędem Miejskim w Bytomiu.
W programie znalazły się :
- Specjalna edycja Salonu poezji i muzyki Anny Dymnej w Operze Śląskiej w Bytomiu z udziałem Anny Popek – prowadzenie, Anny Wesołowskiej – recytacja, Anny Majer - oprawa muzyczno-choreograficzna
- warsztaty kulinarne - część 1 w Muzeum Chleba w Radzionkowie
- warsztaty kulinarne – część 2 połączone z biesiadą w Dolomitowej Sportowej Dolinie
- spektakl plenerowy z okazji Bytomskiej Nocy Świętojańskiej - Imre Kalmar Księżniczka Czardasza

3 lipca  - piąte, jubileuszowe spotkanie sobótkowe w Tajemniczym Ogrodzie Alicji Pawlisz-Opieczonek połączone z tradycyjnymi obrzędami związanymi z nocą Kupały.

9,10,11 października - Wycieczka do Lwowa w ramach obchodów 5. lecia LKN a w niej:
9 października  - spotkanie z dziećmi i młodzieżą w polskiej szkole w Strzelczyskach połączone z przekazaniem darów, 
9 i 10 października - wieczór w Operze Lwowskiej - balet Powrót Batterflay 
10 października - msza w Katedrze Łacińskiej w intencji reaktywowanej drużyny piłkarskiej POGOŃ Lwów, wywiad w polskiej rozgłośni radiowej, zwiedzanie miasta oraz wieczór folklorystyczny 
11 października - zwiedzanie cmentarza Łyczakowskiego oraz cmentarza Orląt Lwowskich, złożenie wieńca przy pomniku Orląt Lwowskich. 

6 października - wsparcie i uczestnictwo członkiń LKN w projekcie Dress for success oraz imprezie przygotowanej przez katowicki Dom Kreacji, która odbyła się w auli Akademii Muzycznej w Katowicach. W organizację , pomoc i przygotowanie imprezy zaangażowały się Ola Podgórniak-Musil oraz Anna Majer.

12 października - Odczyt prof. Michaela Zellera „Wstąp w wolną krainę przyjaciółko, przyjacielu. Myśli o sztuce i religii”. Europejskie Scenki Rodzajowe ze Średniowiecza - inscenizacja poezji M.Zellera w wykonaniu młodzieży z MDK NR 1 w Bytomiu -Teatr Erato w reżyserii Danuty Szymczyk i w choreografii Anny Majer

20  października - spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu poświęcone realizacji projektu:  Kobiety nieobojętne na bytomską kulturę i nie tylko. Podsumowanie 5 lat działalności LKN oraz wykład prof. Jana Drabiny -”Kobiety w dawnych dziejach Bytomia”. Otwarcie wystawy fotografii zbiorowej Rity Dubas „Nieobojętne zatrzymane w akcji” 

27 listopada- z cyklu Spotkania Nieobojętne wykład na temat Marzenia senne w ujęciu analitycznym. Prelegenci: mgr Marzena Madeja- Bombała i mgr Leszek Jaroszewski.

6 grudnia  - współorganizacja imprezy w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu pt. Mikołaj Artystyczny  dla dzieci z Domu Dziecka w Bytomiu-Stolarzowicach.