Byłyśmy i jesteśmy aktywne

 

Czeka nas niezwykłe wydarzenie!! Serdecznie zapraszamy 6 kwietnia br. do Opery Śląskiej na wyjątkowy koncert pięciu Bytomianek, który poprowadzi Anna Popek.

Kasia Grzesiek, Mariola Konieczna, Marta Król, Kasia Moś i Ewa Uryga - wokalistki po raz pierwszy wystąpią razem w Bytomiu.

Podczas koncertu odbędzie się uroczystość wręczenia tytułu Bytomianki i Bytomianina Roku 2017.

Bilety do nabycia w kasach Opery Ślaskiej w Bytomiu. Więcej szczegółów na temat Koncertu już niebawem ..... 


 
 
-----------------------------------------------------------------------------------
Drogie bytomianki i drodzy bytomianie!
Zgodzicie się chyba, że jednego o naszym mieście powiedzieć nie można - że jest nam obojętne! Jedni go kochają, inni widzą w nim tylko  złe strony! Jedni widzą piękne miejsca i perełki architektury, inni tylko zaniedbane, walące się domy. 
A gdyby tak te uczucia przelać na papier???
Ogłaszamy konkurs!!!
Serdecznie zapraszamy do udziału w nim wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób związani są z naszym miastem - mieszkają w nim lub mieszkali, a może pracują tutaj.
 
Szczegóły wkrótce!!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 marca br. w Hali "Na Skarpie" odbył się IV Turniej Pamięci Andrzeja Motyki. Kilka zdjęć w Galerii.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

27 lutego 2018 r. o godzinie 18.00 – serdecznie zapraszamy na spotkanie z bohaterką książki Edyty Włoszek pod tytułem Ambasadorowa. Spotkanie odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Bytomiu przy ul. Powstańców Warszawskich 12, 41-902 Bytom

Spotkanie z bohaterką książki Ambasadorowa jest przedsięwzięciem organizowanym przez Wydawnictwo Dlaczemu i Młodzieżowy Dom Kultury nr 1.

Celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi na przemoc domową, której może doświadczyć każdy, niezależnie od pozycji społecznej, wieku czy wykształcenia.

Książka opisuje losy kobiety, Ewy Winiarskiej, która doświadczyła przemocy ze strony męża – Pana Ambasadora.  Na jego nieszczęście pani ambasadorowa bardzo kocha swoje dzieci i dla nich – i dla siebie - postanawia walczyć!

I, jak czytamy na stronie Wydawnictwa Dlaczemu:

„Historia Ewy Winiarskiej nie jest historią Ewy Winiarskiej, ale wydarzyła się naprawdę. Imiona i nazwiska zostały celowo zmienione”.

„Ambasadorowa to dosadny, nieprzekoloryzowany, a przez to wybitnie realistyczny obraz antyrodziny, antymiłości i jednocześnie antykobiety – zaniedbanej, samotnej i martwej jeszcze za życia. Nie ma on na celu wzbudzać przesadnej litości. Istotą tej powieści jest bowiem poruszenie wszystkich zdesperowanych kobiet do podjęcia walki o lepsze jutro – ukazanie im, że nigdy nie są same, choćby nie wiem jak samotne się czuły. Ambasadorowa niesie za sobą misję, donośne i zdecydowane wezwanie do przebudzenia dla wszystkich żon i matek, które utraciły już ostatni dogmat życia – nadzieję. Losy głównej bohaterki uczą, że cały świat leży w ich rękach i cała niezbędna do walki moc jest utkwiona głęboko w ich sercach”.

Siła jest Kobietą. Kobietą jest Siła.

Zapraszamy w imieniu pani Beaty Gołaszewskiej (bohaterki książki) i pani Agnieszki Domerackiej, która poprowadzi spotkanie.

Patronat medialny objęli: Telewizja TVS, Radio Silesia, Sfera TV, Życie Bytomskie, Liga Kobiet Nieobojętnych oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu. 

---------------------------------------------------
 
Dla nas zaczął się dobrze! Musimy się pochwalić! Nasza ligowa koleżanka, długoletnia Wiceprezes Zarządu Krystyna Jankowiak-Markwica z dniem 1 stycznia br. została powołana na stanowisko dyrektora Bytomskiego Centrum Kultury BeCeK. Jesteśmy przekonane, że to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Krysiu! Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów oraz zadowolenia i satysfakcji!!!
 
Ale to nie koniec dobrych wiadomości.   Jak co roku „Dziennik Zachodni” ogłosił konkurs na Osobowość Roku 2017. Nagrodzone będą osoby, które w 2017 roku wyróżniły się szczególnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach, osiągnęły sukcesy i znacząco zasłużyły się dla swojej lokalnej społeczności. Tytuły Osobowość Roku 2017 zostaną przyznane w czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna, biznes.  Czytelnicy wybiorą laureatów osobno w miastach i powiatach województwa śląskiego głosując SMS-ami. Właśnie dowiedziałyśmy się, że kapituła Dziennika Zachodniego nominowała do tej nagrody w kategorii "działalność społeczna i charytatywna" Annę Kowolik, prezes Ligi Kobiet Nieobojętnych, nominowaną za promocję wyjątkowych bytomianek i bytomian, lokalnych artystów, społeczników i sportowców w ramach akcji "Bytomianka miesiąca". (CD.8). Aniu, gratulujemy!! Trzymamy kciuki i oczywiście telefony w dłoń!
---------------------------------------------------
 
 

KOBIET NIEOBOJĘTNYCH pragnie serdecznie podziękować wszystkim współtwórcom i uczestnikom projektu „ByJork, czyli co Bytom może mieć wspólnego z Nowym Jorkiem”. Serdecznie dziękujemy za to, że byliście Państwo z nami, stworzyliście wspaniałą, życzliwą atmosferę wspierającą młodych artystów i dzięki temu mogliśmy pomóc w kolejnym etapie walki o zdrowie Szymona Szpaka.

Wszystkim osobom zaangażowanym w przedsięwzięcie dziękujemy, a w szczególności Ani Bielak-Dworskiej i Bartkowi Dworskiemu za pomysł i mnóstwo wiary, zaangażowania oraz pracy                           w powodzenie realizacji projektu. Jesteście wspaniałymi ludźmi, fantastycznymi młodymi Artystami mieszkającymi w naszym mieście. Warto było przede wszystkim Was poznać! Ogromne podziękowania dla Przemo Łukasika – jest Pan wyjątkowym Człowiekiem i tak pięknie opowiada Pan o Nowym Jorku, ale przede wszystkim o naszym mieście Bytomiu! Dziękujemy za przybycie, chęć udziału, pasję działania
i potencjał, jaki stale widzi Pan w naszym mieście! Dziękujemy także uczestnikom części artystycznej – wokalnej i pokazu mody: Danieli Buczek, Małgorzacie Dymarczyk, Ksymenie i Poli Fajkis, Michalinie, Milence i Mai Fajkis, Magdalenie Kodrębskiej, Beacie Kowalewskiej, Dominice Malskiej, Aleksandrze Musil, Natalii Nowak, Marii Yamaguchci, Tomkowi Kołakowskiemu, Sebastianowi Stokłosie, Julii Fraczek, Zosi Knast, Ani Majer, Teresie Firlej, Wojciechowi Poprawie, Ewie Staroń i wszystkim Paniom z Centrum Inicjatyw Artystycznych we Wrocławiu: Monice Bagińskiej, Małgorzacie Ilków, Marii Jaworek, Katarzynie Lisiak, Dominice Mandreli, Joannie Potkowskiej - za wzruszający spektakl „Głosy Bliźniaczych Wież”. Podziękowania dla Anny Tomczyk i Pań ze Studia Fryzjersko - Kosmetycznego – wow, jesteście niesamowite, pełen profesjonalizm, fryzury były stylowe, cudowne, a Wasza praca kreatywna, pięknie wykonana.  Pani Urszula Klimecka i cała ekipa Mary Kay stworzona dla kobiet – dziękujemy za make up i dobre słowa. Nie byłoby tego wydarzenia, gdyby nie wsparcie innych ważnych osób, firm i instytucji – oto oni: : Andrzej Gierecki – właściciel restauracji DekaSmak w Katowicach, Agros Investment – ogólnopolska spółka  z branży finansowo-doradczej, Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark – dyrektor Adrian Lipiński, Paweł Murlik – szef techniki i oświetlenia, panie z działu obsługi widowni i wszyscy pozostali pracownicy, których zaangażowania nie jesteśmy w stanie wymienić – bardzo dziękujemy. Grupa Saternus – wiodący polski producent urządzeń na place zabaw, Osiedle Fazaniec GTB Invest Sp. z o.o. w Katowicach, Bistro Antrakt Katarzyna i Tomasz Ostrogłowa, „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców                               w Bytomiu, „Społem” Siemianowicka Spółdzielnia Spożywców                  w Siemianowicach Śląskich, Wytwórnia z Serca,  Kokardka – Stowarzyszenie na rzecz autyzmu, Fundacja „Pomóc więcej”                      i nasze koleżanki - Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych                           w Bytomiu, a także OhmOhm Studio, Martyna Bielak, Iwona Luks – Wasze wsparcie było bardzo ważne, bez tego nie dalibyśmy rady. Wszystkim , którzy przekazali przedmioty na licytację: Karol Lisowski (poszetki), Jacek Kozak, Agnieszka Krzemień (7-letnia dziewczynka                 i jej cudowny ceramiczny Jeżyk oraz Minonek!), Jan Leśniak, Dominika Malska (street art na płótnie) i raz jeszcze Ania i Bartek Dworscy, wszystkim, którzy licytowali, kupowali i rezerwowali zdjęcia Bartka, kupili cegiełki-bilety, zasilili puszki wolnymi datkami –                              w imieniu Szymona i jego mamy Kamili ogromnie i serdecznie dziękujemy. Miało to sens, bo Wy – Drodzy Państwo – nasi Goście - byliście tego wieczoru z nami.

 

Za współpracę, bezinteresowną pomoc, wsparcie przy organizacji projektu ByJORK na cel charytatywny  w dniu 10.12.2016 r., którego realizację zakończyliśmy pomyślnie i uzbieraliśmy  fundusze na dalszą rehabilitację Szymona Szpaka w wysokości razem:  14.798,93 zł (z licytacji przedmiotów 9000 zł,  z cegiełek wstępu 1861,11 zł, z prac Ani  i Bartka poza licytacją (zdjęcia i sukienki) 1700 zł, z wpłat do puszek 2237,82. zł) DZIĘKUJEMY ! Środki z licytacji i cegiełek trafiły na subkonto Szymona w LKN, natomiast wpłaty do puszek dzięki stowarzyszeniu Kokardka i Fundacji także zasilą naszego podopiecznego. DZIĘKUJEMY  za ogromne zaangażowanie, za poświęcony czas, okazane serce  i nieobojętność.  DZIĘKUJEMY za pomoc w realizacji działań
i udział w tym pięknym wydarzeniu.

 

Zarząd

Ligi Kobiet Nieobojętnych

w Bytomiu

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE