Byłyśmy i jesteśmy aktywne

Pierwszy koncert festiwalowy już za nami. Niedzielny poranek - deszczowy i pochmurny - budził obawy organizatorów. Ale przed godziną 16.00 na prawie bezchmurnym niebie pokazało się słońce. Pogoda nie zawiodła, nie zawiodła też licznie zgormadzona publiczność.

Podczas tego inauguracyjnego koncertu zaprezentowane zostały dzieła najsłynniejszych austriackich kompozytorów, a jak wiadomo muzyka  Johanna Straussa nikogo nie pozostawia obojętnym. (Zdjęcia w Galerii)

Już w najbliższą niedzielę, 9 lipca kolejny koncert z cyklu Muzyka Narodów, a zaprezentowane zostaną dzieła twórców węgierskich. W repertuarze niedzielnego widowiska będziemy mogli posłuchać utworów Franza Lehára, Emmericha Kálmána, Béli Bartóka czy Josepha Kosmy.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Serdecznie zapraszamy Bytomian (i nie tylko) w wakacyjne niedziele do muszli koncertowej w parku.

Rusza bowiem trzecia edycja festiwalu Muzyka Narodów. W lipcowe oraz sierpniowe niedziele  o godz. 16.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego im. F. Kachla odbywać się będą kameralne koncerty wprowadzające słuchaczy w świat różnych kultur muzycznych, wizji artystycznych i miejsc na mapie podróży nie tylko Europy. Wykonawcami będą znakomici muzycy i soliści, koncertujący w  kraju i za zagranicą, z pośród których wielu pochodzi  z  regionu śląskiego,  a część  z nich swym życiorysem i działalnością artystyczną nadal związana jest z Bytomiem.

 

 

 I jeszcze jedno zaproszenie:

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Serdecznie zapraszamy i gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w

Bytomskim Charytatywnym Biegu Godności GONItwa,

który odbędzie się w bytomskim parku miejskim 27 maja br. Początek o godz. 10:00.

Dystans 5 km można przebiec, przejść z kijkami albo bez nich.

Najważniejsza jest radość uczestnictwa i bardzo ważny i szczytny cel, bo zebrane środki w całości zostaną przeznaczone na remont Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Bytomiu.

Zapisać się można na stronie zmierzmyczas.pl albo łatwiej poprzez link: http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/357/bytomski-charytatywny-bieg-godnosci-osob-niepelnosprawnych-gonitwa.html wypełniając formularz rejestracyjny i dokonując opłaty startowej w wysokości 50 zł ( za tę kwotę otrzymujemy pamiątkową koszulkę i piękny medal na mecie).

ZAPISY PRZEZ INTERNET SĄ AKTYWNE TYLKO DO 23 MAJA. Zapisać można się także w dniu biegu tj. 27 maja. Wówczas opłata wynosi 60 zł.

Oprócz biegu będzie wiele innych atrakcji, także dla najmłodszych tzw. miasteczko dziecięce, a tu: bieg dla dzieci, gry i zabawy ruchowe, malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie. Będzie można zjeść pyszne ciasto przy kawie lub herbatce, zrobić sobie zdjęcie w fotobudce czy skorzystać z kącika fizjoterapeutycznego.

 BĘDZIE SIĘ DZIAŁO! ZAPRASZAMY! I jak zwykle wierzymy w mieszkańców naszego miasta!!!!

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  

 Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark – 27 maja 2017 r. (sobota) godz. 16.00

 X METROPOLITALNE ŚWIĘTO RODZINY

„Rodzina – źródłem miłości”

 KONCERT  „BYTOMIA RODZINNE MUZYKOWANIE”

Koncert bytomskich rodzin muzykujących, tych których muzyka łączy na co dzień, od pokoleń - dzieci, rodziców, uczniów, nauczycieli, przyjaciół z okazji jubileuszowego święta rodziny w Teatrze na Rozbarku. Partnerem projektu jest Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna im. F. Chopina w Bytomiu. Autorką programu jest artystka - altowiolistka, członkini kwartetu Akademos, wiceprezes Śląskiego Towarzystwa Muzycznego -  Aleksandra Batog.  W II części koncertu wystąpią  przedstawiciele bytomskich instytucji kulturalnych i artystycznych  w programach ułożonych specjalnie z okazji X Metropolitalnego Święta Rodziny. Oprawę dla koncertu będzie stanowiła prezentacja z warsztatów „Malowania światłem i cieniem – rodzinnych warsztatów malowania piaskiem” zrealizowanych przez Muzeum Górnośląskie z okazji MŚR w Dniu Matki - 26 maja br. (piątek)  w siedzibie Muzeum w Bytomiu.

 Prowadzenie koncertu „Bytomia Rodzinne Muzykowanie” - Aleksandra Batog

W przerwie koncertu -  spotkanie  w kawiarni, słodki poczęstunek oraz prezentacja fotografii z przebiegu dotychczasowych  9 edycji MŚR  w Bytomiu. Wstęp  na koncert jest wolny. Koncert rozpocznie się o godz. 16.00.

Wszyscy uczestnicy warsztatów i koncertu otrzymają pamiątkowe dyplomy w Teatrze Rozbark.

Ciekawostką i nowością tegorocznej jubileuszowej edycji Święta i Koncertu będzie udział przedstawicieli bytomskich instytucji kultury i instytucji artystycznych w programie koncertu. Będą to bardzo oryginalne  występy muzyczne.

  RODZINNE WARSZTATY MALOWANIA PIASKIEM

będą miały miejsce w Muzeum Górnośląskim dzień wcześniej tj. dnia  26.05.2017 r.  o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 15.00, 16.00, 17.00. Wstęp jest wolny, organizatorem warsztatów jest Muzeum Górnośląskie, obowiązują  zapisy w Dziale Edukacji Muzeum (tel. 32  281 82 94 wew. 127).

Malowanie światłem i cieniem - piaskiem na podświetlanym stole w półmroku przy dźwiękach muzyki to zajęcia w przypadku których wiek i zdolności  manualne uczestników nie mają znaczenia. Takie zajęcia sprawiają przyjemność zarówno  najmłodszym uczestnikom jak i dorosłym. Tym bardziej, że prace  poszczególnych osób  na bieżąco podglądać można na dużym ekranie. W pierwszej kolejności poznawana jest technika, a potem uczestnicy kolejno malują swoje dzieła. Prace powyższe zostaną  pokazane w formie prezentacji multimedialnej na dużym ekranie podczas Koncertu Bytomia Rodzinne Muzykowanie 27 maja w Teatrze Rozbark.

 Serdecznie zapraszamy !

Strona wydarzenia: www.swieto-rodziny.pl

-------------------------------------------------------------------------------------------

Za nami już Gala, podczas której wręczone zostały tytuły Bytomianki i Bytomianina roku 2016. Do nowego właściciela trafił też Anioł Dobrego Gestu z nadzieją, że pomoże małemu Damianowi. (zdjęcia w Galerii).

 ------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Szanowni Goście! Byłoby nam bardzo miło, gdyby Państwo zechcieli wesprzeć działalność naszego stowarzyszenia, wpłacając kwotę 20,- zł gotówką przed uroczystością lub przelewem na konto nr ING Bank Śląski ING BPLPW 08 1050 1230 1000 0022 9414 0831 z dopiskiem "Na działalność statutową". Dziękujemy!!

______________________________________________________________________________________________________________________

 

KOBIET NIEOBOJĘTNYCH pragnie serdecznie podziękować wszystkim współtwórcom i uczestnikom projektu „ByJork, czyli co Bytom może mieć wspólnego z Nowym Jorkiem”. Serdecznie dziękujemy za to, że byliście Państwo z nami, stworzyliście wspaniałą, życzliwą atmosferę wspierającą młodych artystów i dzięki temu mogliśmy pomóc w kolejnym etapie walki o zdrowie Szymona Szpaka.

Wszystkim osobom zaangażowanym w przedsięwzięcie dziękujemy, a w szczególności Ani Bielak-Dworskiej i Bartkowi Dworskiemu za pomysł i mnóstwo wiary, zaangażowania oraz pracy                           w powodzenie realizacji projektu. Jesteście wspaniałymi ludźmi, fantastycznymi młodymi Artystami mieszkającymi w naszym mieście. Warto było przede wszystkim Was poznać! Ogromne podziękowania dla Przemo Łukasika – jest Pan wyjątkowym Człowiekiem i tak pięknie opowiada Pan o Nowym Jorku, ale przede wszystkim o naszym mieście Bytomiu! Dziękujemy za przybycie, chęć udziału, pasję działania
i potencjał, jaki stale widzi Pan w naszym mieście! Dziękujemy także uczestnikom części artystycznej – wokalnej i pokazu mody: Danieli Buczek, Małgorzacie Dymarczyk, Ksymenie i Poli Fajkis, Michalinie, Milence i Mai Fajkis, Magdalenie Kodrębskiej, Beacie Kowalewskiej, Dominice Malskiej, Aleksandrze Musil, Natalii Nowak, Marii Yamaguchci, Tomkowi Kołakowskiemu, Sebastianowi Stokłosie, Julii Fraczek, Zosi Knast, Ani Majer, Teresie Firlej, Wojciechowi Poprawie, Ewie Staroń i wszystkim Paniom z Centrum Inicjatyw Artystycznych we Wrocławiu: Monice Bagińskiej, Małgorzacie Ilków, Marii Jaworek, Katarzynie Lisiak, Dominice Mandreli, Joannie Potkowskiej - za wzruszający spektakl „Głosy Bliźniaczych Wież”. Podziękowania dla Anny Tomczyk i Pań ze Studia Fryzjersko - Kosmetycznego – wow, jesteście niesamowite, pełen profesjonalizm, fryzury były stylowe, cudowne, a Wasza praca kreatywna, pięknie wykonana.  Pani Urszula Klimecka i cała ekipa Mary Kay stworzona dla kobiet – dziękujemy za make up i dobre słowa. Nie byłoby tego wydarzenia, gdyby nie wsparcie innych ważnych osób, firm i instytucji – oto oni: : Andrzej Gierecki – właściciel restauracji DekaSmak w Katowicach, Agros Investment – ogólnopolska spółka  z branży finansowo-doradczej, Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark – dyrektor Adrian Lipiński, Paweł Murlik – szef techniki i oświetlenia, panie z działu obsługi widowni i wszyscy pozostali pracownicy, których zaangażowania nie jesteśmy w stanie wymienić – bardzo dziękujemy. Grupa Saternus – wiodący polski producent urządzeń na place zabaw, Osiedle Fazaniec GTB Invest Sp. z o.o. w Katowicach, Bistro Antrakt Katarzyna i Tomasz Ostrogłowa, „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców                               w Bytomiu, „Społem” Siemianowicka Spółdzielnia Spożywców                  w Siemianowicach Śląskich, Wytwórnia z Serca,  Kokardka – Stowarzyszenie na rzecz autyzmu, Fundacja „Pomóc więcej”                      i nasze koleżanki - Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych                           w Bytomiu, a także OhmOhm Studio, Martyna Bielak, Iwona Luks – Wasze wsparcie było bardzo ważne, bez tego nie dalibyśmy rady. Wszystkim , którzy przekazali przedmioty na licytację: Karol Lisowski (poszetki), Jacek Kozak, Agnieszka Krzemień (7-letnia dziewczynka                 i jej cudowny ceramiczny Jeżyk oraz Minonek!), Jan Leśniak, Dominika Malska (street art na płótnie) i raz jeszcze Ania i Bartek Dworscy, wszystkim, którzy licytowali, kupowali i rezerwowali zdjęcia Bartka, kupili cegiełki-bilety, zasilili puszki wolnymi datkami –                              w imieniu Szymona i jego mamy Kamili ogromnie i serdecznie dziękujemy. Miało to sens, bo Wy – Drodzy Państwo – nasi Goście - byliście tego wieczoru z nami.

 

Za współpracę, bezinteresowną pomoc, wsparcie przy organizacji projektu ByJORK na cel charytatywny  w dniu 10.12.2016 r., którego realizację zakończyliśmy pomyślnie i uzbieraliśmy  fundusze na dalszą rehabilitację Szymona Szpaka w wysokości razem:  14.798,93 zł (z licytacji przedmiotów 9000 zł,  z cegiełek wstępu 1861,11 zł, z prac Ani  i Bartka poza licytacją (zdjęcia i sukienki) 1700 zł, z wpłat do puszek 2237,82. zł) DZIĘKUJEMY ! Środki z licytacji i cegiełek trafiły na subkonto Szymona w LKN, natomiast wpłaty do puszek dzięki stowarzyszeniu Kokardka i Fundacji także zasilą naszego podopiecznego. DZIĘKUJEMY  za ogromne zaangażowanie, za poświęcony czas, okazane serce  i nieobojętność.  DZIĘKUJEMY za pomoc w realizacji działań
i udział w tym pięknym wydarzeniu.

 

Zarząd

Ligi Kobiet Nieobojętnych

w Bytomiu

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE