Zapraszamy

Zapraszamy na Majówkę w Parku Kahla – Świętujmy Razem 3 Maja!

25 kwietnia 2024

Zapraszamy Was serdecznie do Parku Kahla, w programie tego wyjątkowego dnia znajdziecie wiele atrakcji, które dostarczą radości i świetnej zabawy dla całej rodziny. Czekają na Was: występy artystyczne, animacje, warsztaty, zabawy edukacyjne, kulturalne i sportowe. Nie zabraknie również tradycyjnego Rodzinnego Biegu Konstytucji 3 Maja, który sprawi, że wspólne spędzenie czasu będzie nie tylko radosne, ale i aktywne! Serdecznie polecamy i zapraszamy w imieniu Organizatorów.

Zapraszamy na spotkanie z autorami książki „Od Teatru Miejskiego…”

15 kwietnia 2024

Zapraszamy do Bytomskiego Centrum Kultury 17 kwietnia (środa) o godz. 17:30 na spotkanie z autorami promujące wydaną w grudniu 2023 roku dwujęzyczną książkę pt. Od Teatru Miejskiego i Domu Koncertowego do Opery Śląskiej. Życie dla sztuki Franza Landsbergera. Miłośnicy lokalnej historii znajdą w niej ciekawe informacje o ludziach, którzy w dobie industrialnej rewolucji przyczynili się do powstania w Bytomiu pierwszego na Górnym Śląsku teatru miejskiego i domu koncertowego, a szczególnie o jego twórcy Franzu Landsbergerze. Książka uzmysławia zawiłości historyczne regionu zmieniającego często przynależność państwową. Mówi o historii lokalnej, różnorodności kultur, o tolerancji i akceptacji, ale także o dramacie Holokaustu, który się tu rozegrał. Możliwy będzie zakup książki w kasie Beceku. Spotkanie poprowadzi: Izabela Osypka.Miejsce: sala Pauza w Bytomskim Centrum Kultury Becek, Bytom, Plac Karin Stanek 1Bilety: 5zł

Zapraszamy na Galę Bytomianki i Bytomianina Roku 2023

25 marca 2024

Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych serdecznie zaprasza na Galę Bytomianki i Bytomianina Roku 2023, która odbędzie się w dniu 11 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:00 w Bytomskim Centrum Kultury (Sala ToTu) przy Placu Karin Stanek 1 w Bytomiu. W programie wieczoru znajdują się następujące punkty: Po programie artystycznym będzie miało miejsce spotkanie z laureatami plebiscytów oraz poczęstunek. Bilety na galę są dostępne w cenie 30 złotych za sztukę, lub w promocyjnej cenie 20 złotych za sztukę przy zakupie z zaproszeniem. Prosimy o potwierdzenie przybycia pod numerem telefonu 602-693-483 lub za pośrednictwem e-maila na adres: liga@kobiety-bytom.pl. Serdecznie zapraszamy!

Niesiemy pomoc dla zwierząt

13 marca 2024

Wspólnie możemy osiągnąć więcej! Zachęcamy do udziału w akcji na rzecz zwierząt przebywających w domach tymczasowych. Przynieś karmę, której rodzaje znajdziesz na plakacie informacyjnym, aby wspomóc te potrzebujące stworzenia. Twoje wsparcie nie tylko pomoże zwierzętom, ale również pozwoli Ci stać się właścicielem pięknej pracy plastycznej, jako wyraz wdzięczności za pomoc. Dołącz do naszej inicjatywy, razem sprawmy, że świat stanie się lepszym miejscem dla wszystkich istot!

Zaproszenie na uroczystość wręczenia tytułu „Bytomianka Zimy 2023”

22 lutego 2024

Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych serdecznie zaprasza na uroczyste wręczenie tytułu „Bytomianki Zimy 2023” Pani Joannie Prus-Kaczkowskiej, które odbędzie się w dniu 27 lutego 2024 roku (wtorek) o godzinie 18:00. Wydarzenie odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2, mieszczącym się przy ulicy Księdza Jerzego Popiełuszki 9, 41-906 Bytom.

Zapraszamy na koncert Kolędników z Żytomierza

8 stycznia 2024

Szanowni Państwo, w imieniu Pana Prezydenta Miasta Bytomia oraz Pani Wiktorii Laskowskiej z Referatu Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego zapraszamy na cykliczny już koncert Kolędników z Żytomierza. W roku bieżącym wystąpi Orkiestra Wojskowa Żytomierskiego Instytutu Wojskowego im. S. Korolowa Koncert odbędzie się 15 stycznia br. o godz. 18.00 w Kościele pw. Św. Jacka Tegoroczna edycja projektu „Kolędnicy z Żytomierza”, pod honorowym patronatem marszałka Jakuba Chełstowskiego, odbędzie się w dniach 10-16 stycznia 2024 roku. Z repertuarem polskich i ukraińskich kolęd oraz pieśni ludowych i patriotycznych wystąpią zwycięzcy eliminacji XVIII Ogólnoukraińskiego Festiwalu Polskiej Kolędy na Żytomierszczyźnie: Orkiestra Wojskowa Instytutu Wojskowego im. S. Kololowa pod batutą Pawła Osińskiego, Dmytro Lysenko i Katarzyna Klosowska, koncerty poprowadzi prezes Żytomierskiego Obwodowego Związku Polaków na Wiktoria Laskowska. Głównym punktem prezentacji artystów jest udział w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Goście z Żytomierza wystąpią także w Chorzowie, Koszęcinie, Czestochowie, Rusinowicach i Bytomiu. Artyści weźmą udział także w warsztatach w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie. Podczas koncertów odbędzie się zbiórka darów dla Polaków z Żytomierszczyzny.Celem projektu Kolędnicy z Żytomierza jest nie tylko zachęcenie do wspólnego śpiewania. Przyjazd uczestników XIII edycji „Kolędników z Żytomierza” w trudnym czasie rosyjskiej agresji zbrojnej na Ukrainę z Żytomierszczyzny na Śląsk ma także zapoznać i zbliżyć rodaków z obu regionów. Projekt „Kolędnicy z Żytomierza” organizowany jest przez Żytomierski Obwodowy Związek Polaków na Ukrainie oraz Województwo Śląskie. Partnerami przedsięwzięcia są: Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. St. Hadyny, Urząd Miasta Bytom, Miejski Dom Kultury Batory oraz Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej pw. św. Rafała Archanioła w Rusinowicach, przy współpracy z parafią św. Stanisława Kostki w Częstochowie i św. Kostki w Bytomiu. Warto nadmienić, że województwo Śląskie i Obwód Żytomierski podpisały w 2015 roku porozumienie o współpracy, a miasto Bytom i Żytomierz zostały partnerami w 2016 roku, Częstochowa i Berdyczów w 2023 r. W ramach umowy Województwo Śląskie dba o utrzymanie więzi z Polakami zamieszkującymi Obwód Żytomierski. Oprócz projektu „Kolędnicy z Żytomierza” organizowany jest wakacyjny projekt „Z Polską w sercu”, również wspierana inicjatywę „Podaruj znicz na Kresy”. Województwo Śląskie wspiera uchodźców, a do Żytomierza wysyłana jest pomoc humanitarna.

Zapraszamy na wernisaż wystawy Andrzeja Płochockiego 5 stycznia godz.: 17:00

3 stycznia 2024

Szanowni Państwo, Z ogromną przyjemnością zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Andrzeja Płochockiego, który odbędzie się 5 stycznia 2024 roku o godzinie 17:00 w Galerii Fotografii w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach, przy ul. Świętego Pawła 3. Andrzej Płochocki jest nie tylko naszym Przyjacielem „od zawsze”, ale również utalentowanym fotografem, który potrafi uchwycić piękno codziennych chwil oraz wywołać emocje poprzez obiektyw aparatu. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć świat jego oczami i delektować się niezwykłym pięknem fotografii. Serdecznie zachęcamy do przyłączenia się do naszego grona i uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu. Będzie to nie tylko okazja do podziwiania prac artysty, ale również do spotkania przyjaciół oraz wymiany wrażeń i refleksji. Do zobaczenia w najbliższy piątek. Zarząd i Członkinie Stowarzyszenia Liga Kobiet Nieobojętnych.

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie Noworoczne Przyjaciół z Ukrainy

3 stycznia 2024

Drodzy Przyjaciele z Ukrainy, Z największą radością serdecznie zapraszamy na Spotkanie Noworoczne, które odbędzie się 10 stycznia 2024 roku w urokliwym Hotelu Bristol w Bytomiu, przy ul. Dworcowej 16 o godzinie 16:00. Dla niektórych będzie to będzie możliwość poznania się, dla innych spotkanie miłych, nie widywanych na co dzień znajomych i wymiany wzajemnych życzeń. Ze względów organizacyjnych serdecznie prosimy o zapisanie się na to spotkanie, wysyłając SMS na numer telefonu 665 881 773. Do zobaczenia w Hotelu Bristol w Bytomiu! Współorganizator spotkania Liga Kobiet Nieobojętnych

Zaproszenie na XVII Galę Bytomskiego Anioła Wolontariatu

9 grudnia 2023

Szanowni Państwo, zakończony został etap zgłoszeń do tegorocznej nagrody „Bytomski Anioł Wolontariatu”. Do konkursów wpłynęły 4 nominacje. Kto otrzyma nasze statuetki, dowiemy się już za tydzień – 13 grudnia (środa) o godz. 17.00 w sali ToTu Bytomskiego Centrum Kultury przy pl. Karin Stanek 1. Wstęp jest wolny. Serdecznie zapraszamy Podczas Gali wystąpią : – w duecie wokalnym Danuta Ungier i Kamil Trójca, – w integracyjnym spektaklu muzyczno – tanecznym pt. „Nasze cztery pory roku” Aleksandra Kardasińska – wokal oraz przedszkolaki i uczniowie Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Bytomiu. Pomysł i scenariusz: Joanna Kardasńska i Beata Grzeszcz, choreografia: Karolina Grad, Beata Grzeszcz, Joanna Kardasińska i Katarzyna Pawłowic. Gali towarzyszyć będzie prezentacja i wykład dr Małgorzaty Kaganiec z Towarzystwa Miłośników Bytomia nt. sylwetek sławnych mieszkańców Bytomia. Tegorocznymi organizatorami oraz partnerami Gali są: Miasto Bytom, Hufiec ZHP Bytom, Bytomskie Centrum Kultury, Liga Kobiet Nieobojętnych oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Bytomiu. — Informacja pochodzi z Wydziału Organizacji PozarządowychUrzędu Miejskiego w Bytomiu41-902 Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 3tel. 32/386-33-47, pozarzadowe@um.bytom.pl

Zapraszamy na uroczystość wręczenia tytułu Bytomianki Jesieni 2023 Pani Annie Kornas

27 listopada 2023

Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych serdecznie zaprasza na uroczyste wydarzenie wręczenia tytułu Bytomianki Jesieni 2023 Pani Annie Kornas. Wydarzenie odbędzie się w dniu 9 grudnia 2023 r. (sobota) o godzinie 17.00 w Pałacu Tiele – Wincklerów w Miechowicach, ul. Dzierżonia 30, 41-923 Bytom. W programie tego wyjątkowego wieczoru znajdują się: APEL! Jeśli pragną Państwo podarować kwiaty Laureatce Plebiscytu, zamiast nich prosimy o suchą karmę dla zwierząt, którą przekażemy milusińskim do Schroniska dla Zwierząt w Bytomiu. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które będzie nie tylko okazją do uhonorowania wyjątkowej Bytomianki, ale także do wspólnego przeżycia chwil pełnych emocji i artystycznych doznań. Z poważaniem, Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych

Zapraszamy na Galę konkursu literackiego „Bytom w 100 słowach”

16 listopada 2023

Konkurs literacki BYTOM w 100 SŁOWACH został zakończony. Jury po wnikliwym zapoznaniu się z nadesłanymi pracami wyłoniło zwycięzców. Poznamy ich 17 listopada br. o godz. 18:00 podczas Gali, która odbędzie się w Sali w Galerii Handlowej Agora w Bytomiu. Podczas uroczystości nastąpi ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział!!! Zapraszamy serdecznie na to wydarzenie wszystkich uczestników konkursu oraz ich przyjaciół i Stowarzyszenia Liga Kobiet Nieobojętnych.

Spotkanie autorskie: Anna Dudzińska

15 listopada 2023

Zapraszamy 17 listopada (piątek) o godz. 17.30 na rozmowę o podróży, która zmieniała spojrzenie autorki na otaczającą rzeczywistość. Gościem spotkania będzie Anna Dudzińska. Autorka cztery lata spędziła w Dubaju. Owocem pobytu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest książka „Dubaj. Miasto innych ludzi”, która jest jak baśń z tysiąca i jednej nocy. O dobrym, choć surowym władcy, który otworzył swój skarbiec przed poddanymi. O wieżowcach, które wyrosły w krótkim czasie w miejscu palmowych chatek. Książka, w której wizja utopijnego Dubaju zderza się z realnym światem. Anna Dudzińska to śląska dziennikarka i reportażystka Radia 357. Słuchacze z pewnością mogą kojarzyć ją z audycji „Raport o stanie świata”. Jej radiowe reportaże uhonorowane zostały wieloma nagrodami (nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego, Grand Press). Uwielbia opowiadać o świecie tym dużym i tym mniejszym, o swoim rodzinnym Śląsku. Z czułością opisuje każde odwiedzone przez siebie miejsce m.in. ukochany katowicki Nikiszowiec. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2025653724464371/Bilety w cenie 5 zł do kupienia w kasie BECEKu oraz na naszej stronie: https://www.becek.pl/program/system_biletowy/7279