Laureaci 2017

Bytomianka Roku – Anna Lenkiewicz
Bytomianin Roku – Adrian Lipiński, dyrektor Teatru Rozbark.

Mariola Konieczna – Bytomianka Jesieni 2015,  nazywana „polonistką z gitarą” lub  „bytomską Osiecką”, która zaprezentowała się w repertuarze poezji śpiewanej. a na gitarze towarzyszył jej Jarosław RECLIK.

Kasia Grzesiek – Bytomianka Jesieni 2017, piosenkarka, która odnajduje się doskonale w co najmniej kilku muzycznych gatunkach, poza gospel także w hip-hopie, jazzie czy popie.  

Marta Król – Bytomianka Jesieni 2012,  specjalizująca się w muzyce jazzowej. „Nagrania Marty Król przypominają skrzyżowanie gwiazdorsko-musicalowe Barbry Streisand z jazzowo-słodką Jane Manheit” – napisał o niej Ryszard Borowski.

Kasia Moś – Bytomianka Wiosny 2013,  ubiegłoroczna finalistka Konkursu Piosenki Eurowizji, którą zachwycili się widzowie na całym świecie.  Towarzyszyli jej muzycy, których droga muzyczna także przebiegała przez Bytom, rozpoczynała się bowiem w szkole muzycznej przy ul. Moniuszki tuz obok Opery:  Mateusz Moś – skrzypek, brat artystki oraz Mateusz Kołakowski – pianista jazzowy – fortepian.

Ewa Uryga – Bytomianka Kwietnia 2005,, wokalistka, której głos porównywany jest do głosów takich sław, jak Mahalia Jackson czy Ella Fitzgerald. Mianem jednej z najlepszych wokalistek jazzowych i soulowych okrzyknęły ją magazyny: „Jazz Forum” i „Twój Blues”.