Archiwum 2009
17 stycznia- charytatywny Koncert Noworoczny w Operze Śląskiej z udziałem Andrzeja Dobbera. Uzyskaną kwotę w wysokości 9.870,00 zł przekazano na rzecz małżeństwa artystów operowych Anny i Krzysztofa Skowronków.
21 lutego- BAL BYTOMIANEK – tytuł Bytomianki Roku 2008 otrzymała Pani Barbara Kulikowska.
Gwiazdami balu byli Maria Meyer oraz Marcin Wyrostek. W pierwszej części wystąpiła Orkiestra Wojskowa Sił Powietrznych. Bal prowadził Andrzej Chłapecki. Środki uzyskane z prowadzonej podczas balu aukcji na rzecz Wojtka Lesika w związku z jego śmiercią przekazano częściowo mamie Wojtka w kwocie 2.700,00 zł, pozostała kwota tj. 5.350,00PLN została przekazana Szymonowi Szpakowi, uczniowi Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu z przeznaczeniem na rehabilitację.
2 maja – Święto Flagi. Z inicjatywy naszej koleżanki Zofii Kostkowskiej, przy współudziale Urzędu Miejskiego Młodych Demokratów oraz wsparciu mieszkańców miasta, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych na Rynku w Bytomiu przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej Sił Powietrznych.
2 -5 maja – udział w wystawie Rity Marii Dubas „Uroki Bytomia wspomnieniami niesione”.
12 maja – udział w Dniach Godności Osób Niepełnosprawnych w Bytomiu.
20 maja – uczestnictwo członkiń LKN w spotkaniu z Panią Prezydentową Jolantą Kwaśniewską oraz Panią prof. Magdaleną Środą w Galerii Kronika. Tematem spotkania był zbliżający się Kongres Kobiet w Warszawie.
20 czerwca – I spotkanie „Bytom i Anek” czyli zjazd kobiet o imieniu ANNA, JoANNA, ZuzANNA, Marianna, zorganizowane we współpracy z Urzędem Miejskim w Bytomiu.
W programie znalazły się :
– Specjalna edycja Salonu poezji i muzyki Anny Dymnej w Operze Śląskiej w Bytomiu z udziałem Anny Popek – prowadzenie, Anny Wesołowskiej – recytacja, Anny Majer – oprawa muzyczno-choreograficzna
– warsztaty kulinarne – część 1 w Muzeum Chleba w Radzionkowie
– warsztaty kulinarne – część 2 połączone z biesiadą w Dolomitowej Sportowej Dolinie
– spektakl plenerowy z okazji Bytomskiej Nocy Świętojańskiej – Imre Kalmar Księżniczka Czardasza
3 lipca – piąte, jubileuszowe spotkanie sobótkowe w Tajemniczym Ogrodzie Alicji Pawlisz-Opieczonek połączone z tradycyjnymi obrzędami związanymi z nocą Kupały.
9,10,11 października – Wycieczka do Lwowa w ramach obchodów 5. lecia LKN a w niej:
9 października – spotkanie z dziećmi i młodzieżą w polskiej szkole w Strzelczyskach połączone z przekazaniem darów,
9 i 10 października – wieczór w Operze Lwowskiej – balet Powrót Batterflay
10 października – msza w Katedrze Łacińskiej w intencji reaktywowanej drużyny piłkarskiej POGOŃ Lwów, wywiad w polskiej rozgłośni radiowej, zwiedzanie miasta oraz wieczór folklorystyczny
11 października – zwiedzanie cmentarza Łyczakowskiego oraz cmentarza Orląt Lwowskich, złożenie wieńca przy pomniku Orląt Lwowskich.
6 października – wsparcie i uczestnictwo członkiń LKN w projekcie Dress for success oraz imprezie przygotowanej przez katowicki Dom Kreacji, która odbyła się w auli Akademii Muzycznej w Katowicach. W organizację , pomoc i przygotowanie imprezy zaangażowały się Ola Podgórniak-Musil oraz Anna Majer.
12 października – Odczyt prof. Michaela Zellera „Wstąp w wolną krainę przyjaciółko, przyjacielu. Myśli o sztuce i religii”. Europejskie Scenki Rodzajowe ze Średniowiecza – inscenizacja poezji M.Zellera w wykonaniu młodzieży z MDK NR 1 w Bytomiu -Teatr Erato w reżyserii Danuty Szymczyk i w choreografii Anny Majer
20 października – spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu poświęcone realizacji projektu: Kobiety nieobojętne na bytomską kulturę i nie tylko. Podsumowanie 5 lat działalności LKN oraz wykład prof. Jana Drabiny -”Kobiety w dawnych dziejach Bytomia”. Otwarcie wystawy fotografii zbiorowej Rity Dubas „Nieobojętne zatrzymane w akcji”
27 listopada- z cyklu Spotkania Nieobojętne wykład na temat Marzenia senne w ujęciu analitycznym. Prelegenci: mgr Marzena Madeja- Bombała i mgr Leszek Jaroszewski.
6 grudnia – współorganizacja imprezy w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu pt. Mikołaj Artystyczny dla dzieci z Domu Dziecka w Bytomiu-Stolarzowicach.