2023,  Aktualności

Gala i ogłoszenie wyników III edycji konkursu literackiego „Bytom w 100 słowach”.

W ubiegły piątek tj 24 listopada 2023 miała miejsce uroczystość ogłoszenia wyników III edycji konkursu literackiego „Bytom w 100 słowach”. Miejscem wydarzenia była Sala Kameralnej Galerii Handlowej Agora Bytom.

Spośród 250 nadesłanych prac jury miało trudne zadanie wyłonienia tych najbardziej fascynujących. Z ogromną radością ogłaszamy, że zwycięzcą został Roman Kocur z Zabrza, autor pracy zatytułowanej „Zawał”. Na drugim miejscu znalazła się historia Katarzyny Mazur z Bytomia pt.: „Owa ona”, a trzecie miejsce zajęła opowieść Elizy Studzińskiej z Włocławka pod tytułem „Szkoła Muzyczna”.

Jury postanowiło także wyróżnić aż 7 innych utworów: „Żadne miasto nie zmieści się w 100 słowach” autorstwa Wojciecha Koniecznego (Koszalin), „Zeppeliny” Aleksandry Lenard (Katowice), „Jutro wrzesień” Wojciecha Kościuka (Gliwice), „W sercu jego marzenia” Agnieszki Romanowskiej-Wróbel (Parchów, gm. Chocianów), „Tympanon” Patrycji Pierzynki (Warszawa), „Lwiątko” Sławka Dawidowskiego (Lublin), oraz „Chłopcy” Doroty Giglok-Hartman z Bytomia.

Każda z prac była inna i wnosiła nowe, ciekawe spojrzenie na nasze miasto- Bytom. Jednak szczególne wrażenie wywarła praca „Zawał” Romana Kocura, która poruszyła głęboko ludzkie emocje. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i pasję, jaką włożyliście w tworzenie swoich opowieści.

Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym, a także dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wyjątkowego konkursu. Życzymy dalszych inspirujących chwil i zachęcamy do udziału w przyszłych edycjach.

Z poważaniem, Zespół Organizacyjny „Bytom w 100 słowach”