Pomóż z nami

Biblioteczka dla szpitala

Otwarcie biblioteczki i jej wyposażenie nie może być i nie było akcją jednorazową. Książki mają to do siebie, że się niszczą, szczególnie kiedy są często czytane (a o to przecież chodzi), na rynku przybywa nowości i dlatego jest nam miło przekazać informację, że o dzieciach, które zmuszone są przebywać w szpitalu, z dala od rodzin, koleżanek i kolegów przez cały rok pamiętają ich rówieśnicy.

W Szkole Podstawowej nr 45 w Bytomiu-Szombierkach z inicjatywy pani Haliny Paprockiej, nauczycielki w-f, zorganizowano zbiórkę książek, gier, puzzli i w czerwcu dary te zasiliły biblioteczkę szpitalną.

Obecnie w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Szombierkach klasa I b Gimnazjum nr 6, pod opieką polonistki pani Sylwii Tubis, rozpoczęła akcję zbiórki bajek, książek, gier, które także zostaną przekazane do biblioteczki.

Bardzo się cieszymy z tego zaangażowania i dziękujemy w imieniu małych pacjentów szpitala.

Zachęcamy też wszystkich, którzy mogliby i chcieli wesprzeć akcję, do przynoszenia zbędnych bajeczek, książeczek, puzzli i gier do Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnoształcących w Bytomiu – Szombierkach przy ul. Modrzewskiego 5.


Nasze Stowarzyszenie LKN zaprosiło wszystkich ludzi dobrej woli, którym zalegają na półkach nie czytane od lat bajki, książeczki lub nieużywane gry planszowe czy puzzle do utworzenia Biblioteczki na Oddziale Pediatrii Klinicznej w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu przy ul. Batorego. Wszystko po to aby umilić i zapełnić dzieciom czas, którego na szpitalnym oddziale mają za dużo.

8 grudnia 2011r. nastąpiło otwarcie biblioteczki !!!

Zaprzyjaźniony z nami krakowski producent mebli firma PPHU”STELAR” Janusz Wojciechowski (www.stelar.pl e-mail: studio@stelar.pl) ufundował regały, a inni darczyńcy przynosili nie tylko książki. Są też puzzle i gry. Ze szpitalnej biblioteki będą mogli korzystać nie tylko mali pacjenci, ale również ich rodzice – zadbano o to, by znalazła się w niej także literatura dla dorosłych.

Serdecznie dziękujemy za dary w postaci książek, gier, puzzli i zabawek, a tym samym wsparcie naszej mikołajkowej akcji na rzecz biblioteczki dla dzieci i dorosłych. Dzięki Państwa życzliwości i szczodrości wspólnie sprawiliśmy ogromną radość pacjentom i pracownikom tej placówki, przekazując kilkaset różnych, pięknych publikacji. Mali i więksi pacjenci będą mogli szybciej wracać do zdrowia, a czas ich pobytu na oddziale pediatrii stał się przyjemniejszy. Książki umilać będą okres choroby i rekonwalescencji nie tylko dzieciom, ale także rodzicom przebywającym wraz z nimi w szpitalu.

Uroczystość była wyjątkowa, pełna wzruszenia, ciepła, uśmiechu i uroku. Towarzyszyli nam zaproszeni goście – Prezydent naszego miasta Piotr Koj, Z-ca Prezydenta Halina Bieda, nieodzowni nasi przyjaciele – Radny Piotr Bula oraz Joanna Stępień. Dzięki naszym gościom i ligowym koleżankom udało się także zapewnić rolety do pracowni – gabinetu lekarskiego oraz podarować kilka bezdotykowych termometrów. Niby niewiele, a jednak jest to dla nas ogromna satysfakcja. Obiecałyśmy sobie kontynuować tę akcję i uzupełniać biblioteczkę.

Dziękujemy także dziennikarzom za zainteresowanie tematem oraz wsparcie medialne. Dziękujemy wszystkim osobom, które nawet w maleńkim stopniu przyczyniły się zarówno do powstania biblioteczki jak i organizacji uroczystości jej otwarcia.

Zapraszamy do obejrzenie zdjęć w galerii – było pięknie. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonała nasza Prezeska Ania Kowolik.