2023,  Aktualności,  Pomóż z nami

Apel Towarzystwa Miłośników Lwowa w Bytomiu”ZAŚWIEĆ GWIAZDKO DLA POLAKÓW NA KRESACH”

Szanowni Państwo!

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w 33. edycji akcji „ZAŚWIEĆ GWIAZDKO DLA POLAKÓW NA KRESACH”. Pomimo trudnych czasów wojennych, nie opuszczamy naszych Rodaków, szczególnie w przedświątecznym okresie. Podczas tegorocznej kwesty na bytomskich cmentarzach 1 listopada udało nam się zebrać ponad 23 tys. złotych.

Działamy z myślą o wsparciu potrzebujących, przekazując środki na:

  1. Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej w Mościskach i Polską Szkołę w Strzelczyskach.
  2. S. Franciszkanki Rodziny Maryi w Samborze dla szkółki niedzielnej i punktu opiekuńczego dla najbiedniejszych dzieci.
  3. Towarzystwo Kultury Polskiej w Łanowicach, polską szkołę i przedszkole oraz mieszkańców polskich wsi w okręgu samborskim: Łanowic, Biskowice, Wojutycze, Nadyby.
  4. Seniorów we Lwowie, w tym członków Katolickiego Uniwersytetu III Wieku i S. Józefitek opiekujących się chorymi Rodakami, a także Polaków w Krasnem, Hałuszczyńcach, Zbarażu.

Dzięki wsparciu Marszałka Województwa Śląskiego – Jakuba Chełstowskiego – mamy zapewnione środki na organizację świątecznego transportu na Kresy. Jednak z powodu niepewnej sytuacji na granicach, prosimy o pomoc finansową. Wpłaty na konto naszego Stowarzyszenia w ING BANK ŚLĄSKI O/BYTOM nr: 88 1050 1230 1000 0022 8282 9288 przekażemy na Kresy w grudniu.

Mimo trudnych czasów, apelujemy o serdeczną pomoc, licząc na Państwa wsparcie w duchu pamięci i narodowej solidarności. Każda, nawet najmniejsza pomoc, ma ogromne znaczenie. Serdecznie dziękujemy za Państwa wsparcie.

Z wyrazami szacunku, Danuta Skalska Prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa w Bytomiu

Akcję wspiera Lwowska Fala na antenie Polskiego Radia Katowice (co niedzielę o godz. 8.05) na www.radio.katowice.pl.