Laureaty

Bytomianka Zimy 2014

Karolina Późniewska

Miło nam poinformować, że wybrana została BYTOMIANKA ZIMY. Została nią pani KAROLINA PÓŹNIEWSKA.

Kim jest Karolina Późniewska? Tak o niej napisano w rekomendacji:

Przygodę z hokejem rozpoczęła w wieku 8 lat. Do 16 roku życia Karolina grała z chłopakami. W tym czasie nie mieliśmy za dużo sukcesów w Bytomiu, tylko raz awansowaliśmy do Mistrzostw Polski, ale tam Nam za dobrze nie poszło. Sukcesy rozpoczęły się gdy Karolina zaczęła grać z dziewczynami. Na początku nie było kobiecej drużyny w Bytomiu, więc grała w Janowie, rozegrała z nimi turniej Barbórkowy i zdobyła tam nagrodę najlepszej zawodniczki turnieju.

Gdy powstała kobieca drużyna w Bytomiu panie wystąpiły na pierwszym Naszym turnieju Barbórkowym w Janowie, niestety drużynowo nie było tam żadnych osiągnięć, ale Karolina zdobyła nagrodę Króla Strzelców turnieju. Następnie odbyły się  nieoficjalne Mistrzostwa Polski Kobiet – w tym turnieju także bytomianki nie miały  jeszcze nic do powiedzenia, ale indywidualnie Karolina Późniewska zdobyła tytuł Najlepszej Zawodniczki Turnieju.

Potem wszystko przybrało już zupełnie inny wymiar. Rozpoczęły się Oficjalne Mistrzostwa Polski Kobiet i seria medali: sezon 2007/2008 – brązowy medal, 2008/2009 – srebrny medal, 2009/2010  – złoty medal, 2010/2011 – złoty medal, 2011/2012 – złoty medal, 2012/2013 – złoty medal, 2013/2014 – srebrny medal. W każdym sezonie Karolina wygrywała klasyfikację kanadyjską – najwięcej goli oraz asyst. W 2011 roku z reprezentacją Polski Kobiet była na Mistrzostwach Świata dywizji 5 i drużyna żeńska TMH Polonia Bytom zajęła tam pierwsze miejsce, a Karolina dostała nagrodę dla Najlepszej Napastniczki Mistrzostw, rok później w dywizji wyżej powtórzyły hokeistki z Bytomia sukces w Seulu, a Karolina znów została wyróżniona nagrodą Dla Najlepszej Napastniczki Mistrzostw. Z kolei w latach 2010, 2011, 2012 dostała nagrodę Hokejowe Orły za Najlepszą Zawodniczkę w Polsce.

Jest to wybitna zawodniczka, świadczą o tym zdobyte przez nią wyróżnienia i tytuły indywidualne. Lodowisko jest jej drugim domem, niemal nie rozstaje się z łyżwami. Kocha hokej, który traktuje jak zawód i pasję jednocześnie. Ma ponadprzeciętne umiejętności, które stale doskonali i znakomicie potrafi wykorzystać na tafli. Jest wizytówką hokejowej drużyny żeńskiej bytomskiego hokeja. Mocno dzierży ten tytuł wśród wielokrotnych mistrzyń Polski, których cały zespól zasługuje na docenienie przez Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych. Bardzo trudno podjąć decyzję czy zgłosić do nagrody jedną kobietę czy cały zespół. Tak naprawdę TMH Polonia żeński hokej zasługuje na ogromne wyróżnienie za waleczność, postawę, sportowego ducha, pozytywne nastawienie, pracowitość, zaangażowanie. Wszystkie zawodniczki tego Klubu powinny zostać docenione i otrzymać zbiorową nagrodę Bytomianek – nie miesiąca, a roku. To czterokrotne z rzędu Mistrzynie Polski i wicemistrzynie tegoroczne. Gdy jednak muszę i chcę wybrać tę jedną dla rekomendacji, to nie ma lepszej kandydatury jak znakomita Karolina Poźniewska!

Karolina ma 22 lata, gra na prawym ataku, w każdym meczu strzela po kilka bramek i każdego roku doprowadza swój zespół do najlepszych wyników.

Bez dwóch zdań: to najlepsza polska hokeistka.