2024,  Aktualności

Odeszła od nas Grażyna Wojciechowska Bytomianka Lata 2016

Z głębokim smutkiem informujemy, że w dniu 19 kwietnia odeszła od nas Grażyna Wojciechowska, laureatka tytułu Bytomianka Lata 2016. Była to postać wyjątkowa, która swoją determinacją, zaangażowaniem i sercem wypełniała każdy dzień swojego życia.

Grażyna Wojciechowska była trenerem MLKS Czarnej Strzały Bytom od 2004 roku. Jej wkład w rozwój sportu był nieoceniony. Reprezentowała Polskę na XIV Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie, a także pełniła funkcję członka Zarządu Polskiego Związku Łuczniczego w latach 2009-2012. Była również wieloletnim trenerem kadry wojewódzkiej. Wychowała wielu utalentowanych zawodników, którzy zdobywali medale Mistrzostw Polski i reprezentowali kraj na międzynarodowych arenach. Jej oddanie i pasja przekładały się na sukcesy sportowe, ale także na relacje, które łączyły ją ze sportowcami – często traktowała ich jak własną rodzinę.

Liga Kobiet Nieobojętnych składa najszczersze kondolencje rodzinie oraz najbliższym.

Msza pogrzebowa odbędzie się w dniu 24 kwietnia (środa) o godzinie 12.00 w Kościele pw. Świętej Rodziny w Bytomiu – Bobrku, przy ul. Konstytucji 24, 41-905 Bytom-Bobrek.

Świat stracił nie tylko wybitną zawodniczkę i trenera, ale także wspaniałego człowieka, który pozostanie z nami na zawsze w naszej pamięci.